08.11.2010 18:00 CET
4 : 1
(1:0)

Sparta Praha - FK Ústí nad Labem 4:1

Ztrátu na vedoucí Plzeň dokázala Sparta stáhnout opět na devět bodů. V dnešní dohrávce s Ústím nad Labem měla od začátku navrch a nakonec toho také využila. Bez problémů vyhrála 4:1.

Spartě vyšel vstup do zápasu skutečně na jedničku. Už po necelých třech minutách totiž vedla. Její rohový kop sice dokázali hostující obránci odvrátit, za šestnáctkou se ale dostal ke střele Manuel Pamič a jeho nádherná rána následně skončila v síti bezmocného Nováka. O pár okamžiků později mohlo být vyrovnáno. Na Doležalův centr ovšem v pokutovém území těsně nedosáhl útočník Tomáš Krbeček.

Ve 23. minutě nechybělo mnoho a Sparta mohla vést už o dvě branky. Po Podaného centru zakončoval Wilfried, jenže scházela mu přesnost. Obdobně dopadl také přesně po půlhodině hry, kdy minul bránu z těžké pozice. To jeho útočný parťák Kweuke si vedl o něco lépe. Obránce Džubana sice přetlačil, ale na brankáře Nováka nevyzrál.

I v úvodu druhé půle se dokázala Sparta prosadit. Ve 49. minutě sice Kweuke ještě hlavičkoval nad, o čtyři minuty se už však mohl radovat. Gólman Novák při odkopu nečekaně promáchl, kamerunský mladík se zmocnil míče a v poklidu zakončil do odkryté brány. Spolupráce dvou sparťanských Afričanů zafungovala výborně také o necelých deset minut později. Kweuke prostrčil míč na Wilfrieda, který rozvlnil síť střelou do protipohybu brankáře.

Letenští měli následně hned tři vynikající příležitosti, jak své vedení navýšit, jenže ani jednou nebyli schopni vstřelit gól. To se naopak povedlo hostům. V 80. minutě mířil do černého záložník Zdeněk Volek, který se prosadil nádhernou ranou z velké dálky. Gólman Blažek si sice na míč sáhl, ovšem vyrazit jej už nedokázal. I přes tuto drobnou nepříjemnost ale dokázala Sparta dovést zápas do vítězného konce. V samotném závěru navíc přidal ještě čtvrtý zásah střídající Václav Kadlec.

Autor: Tomáš Honajzer / idnes.cz