27.02.2010 16:00 CET
1 : 1
(1:0)

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:1

Sparta doma nedokázala porazit níže postavenou Příbram a bere jen bod za remízu 1:1. Skóre otevřel ve 22. minutě Bony Wilfried a za hosty vyrovnal v 77. minutě Tomáš Wágner.

První nebezpečnou střelu vyslali hosté, jmenovitě Šmejkal. Ten v desáté minutě střílel z dobré pozice, ale brankář Blažek míč vyrazil a domácí se ubránili. Následně se do šance dral na druhé straně Kušnír, ale brankář Krbeček včasným vyběhnutím zabránil nebezpečí pro jeho tým. Nezabránil však již gólu Wilfrieda z 22. minuty hry. Útočník Sparty postupoval sám a nakonec se odhodlal i ke střele, když z dvaceti metrů poslal balon do pravého dolního rohu příbramské branky. O chvíli později střílel hráč hostí Klesa, ovšem ani on na domácího Blažka nevyzrál. To se nepovedlo ani Rodriguezovi, Blažek byl vždy na svém místě. Vážnější šanci měli hosté až po půlhodině hry. Hušbauer odcentroval a Šmejkal hlavou trefil břevno.

Zvýšit mohl z kraje druhé půle Sionko, ovšem míč netrefil ideálně a tak z toho nic nebylo. Na druhé straně se mohl do nebezpečné pozice dostat Fantiš, ale Řepka spolu s Blažkem situaci včas vyřešili. Vyrovnání přišlo v 77. minutě. Nová sparťanská akvizice a bývalý kapitán Slavie, Brabec, se nedohodl s brankářem Blažkem, čehož využil Wágner, který se zmocnil míče a skóroval do prázdné brány. Sparta mohla záhy opět vést, ale nebezpečnou situaci se domácím podařilo odvrátit a nakonec sami ještě mohli utkání otočit. Sedm minut před koncem si s domácí obranou pohrál autor branky Wágner a domácí se ubránili s velikým štěstím.

Zápas tak skončil remízou 1:1 a Sparta rozhodně nepotvrdila pověst momentálně nejlepšího týmu u nás a nakonec mohla i prohrát. Svůj debut bude chtít rychle zapomenout Brabec, který se podepsal pod vyrovnávacím gólem.

Autor: Michal Havlický / idnes.cz