28.03.2010 17:00 CET
3 : 0
(1:0)

Sparta Praha - 1. FC Brno 3:0

Sparta Praha doma nedovolila žádné překvapení a po výhře 3:0 si upevnila vedoucí pozici. Utkání rozhodl až začátek druhé půle, ve které Pražané vsítili slepené dvě branky. Dvě branky zaznamenal Slovák Juraj Kucka.

První velká šance utkání se zrodila v šesté minutě, Žofčák vypálil a Bureš se jen ohlédl. Naštěstí pro Brno šla Žofčákova střela těsně vedle. O tři minuty později zahrozilo také Brno. Rabušic sice obešel Ericha Brabce, jenže na brankáře Blažka už z úhlu nevyzrál. Ve 25. minutě došlo k závaru před brněnskou brankou, Sionko, Kušnír i Wilfried nedokázali propasovat balón za záda Bureše. Pět minut před koncem prvního poločasu si Libor Sionko došel pro pokutový kop, uvnitř pokutového území byl faulován Burešem a rozhodčí nařídil penaltu. Igor Žofčák však nenapodobil své proměněné penalty z předchozích utkání a dnes si vylámal zuby na Burešovi, který zároveň odčinil předchozí zaváhání. Spartu nakonec zahozená penalta nemusela příliš mrzet, ve 44. minutě totiž poslal letenské do vedení Juraj Kucka !

Wilfried přihrál slovenskému záložníkovi, a ten prostřelil brankáře Bureše - 1:0 pro Spartu. První poločas tedy skončil vedením Pražanů, ovšem utkání bylo poměrně dost vyrovnané.

Ve druhém poločase ale naděje na bodový zisk hostů utrpěli vážné šrámy. Odražený míč se dostal k Václavu Kadlecovi, který je napálil do šibenice - 2:0 pro Spartu. Uběhly sotva tři minuty a Brno znovu inkasovalo! Wilfried napálil břevno a nekompromisní dorážka Juraje Kucky znamenala už tříbrankové vedení pražské Sparty. Hra se pak přeci jenom trošku uklidnila.

Další šanci mělo až Brno v 69. minutě, Kalabiška se ocitl za zády domácí obrany a vše musel řešit dobrým zákrokem Jaromír Blažek. Osm minut před koncem zachránil od hosty od čtvrté inkasované branky Bureš, jenž si poradil s Wilfriedovým zakončením. Sparta zejména díky zlepšenému hernímu projevu ve druhém poločasu zvítězila 3:0 a její náskok na čele roste.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz