27.08.2006 20:15 CET
3 : 0
(2:0)

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 3:0

Šlágrem 5. kola Gambrinus ligy bylo nedělní večerní střetnutí domácí Mladé Boleslavi se Spartou. Ta v minulém kole konečně ukončila střelecké trápení, když doma porazila Příbram 2:1. Zda-li Sparta touto výhrou opravdu zažehnala svou krizi se mělo potvrdit či vyvrátit právě v utkání se silným soupeřem, jakým Mladá Boleslav bezesporu je.

V úvodu zápasu měla nejdřív velkou šanci Sparta, když po Lustrinelliho přihrávce střílel osamocený Kolář nad. Do posledního místa zaplněný mladoboleslavský stadion se z prvního gólu mohl radovat v 26. minutě. Pecka nejdříve uvolnil Kuliče, naběhl si do výhodné pozice, Kulič mu poté míč vrátil a Pecka překonal gólmana Blažka poprvé.

O pár minut později mohla Sparta prohrávat již o dvě branky, to když hlavní sudí Jech nařídil pokutový kop za střet Sivoka s Matějovským. K exekuci penalty se postavil sám Matějovský, Blažek ale jeho pokus k pravé tyči výborně vykryl. Hostům to ale nebylo moc platné, protože v 39. minutě dostala další gól ze hry, tentokrát se nekompromisní střelou po Matějovského přihrávce prezentoval Vaculík.

Ve druhém poločase se Sparta marně snažila vytvořit si tlak a skóre alespoň korigovat. Naopak, udeřila opět Mladá Boleslav. V 80. minutě obránce Řepka nedokázal na hranici šestnáctky uhlídat Pecku a ten zvýšil vedení domácích na 3:0, což byl nakonec konečný výsledek utkání.

"Celý týden jsme se připravovali na agresivní hru. Minule jsme tady prohráli proto, že soupeř vyhrával osobní souboje. A dnes to bylo jako přes kopírák," zlobil se Griga.

"Povedlo se to, co jsme si přáli. Výkon od všech byl perfektní," shrnul krátce Uhrin.

Autor: Jan Werner