12.04.2016 18:00 CET
1 : 1
(1:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 1:1

Ani druhý zápas semifinále Slovnaft Cupu medzi Žilinou a Slovanom nemal víťaza. Do finále postúpil po remíze 1:1 (1:0) Slovan vďaka gólu, strelenému na pôde súpera.

V siedmej minúte Vavrovi chýbali centimetre, aby center zasiahol hlavou. V 14. minúte sa Slovan dostal do blízkosti žilinskej šestnástky. Kubík našiel svojho kapitána Milinkovića. Ten to skúsil krížnou strelou, ale lopte do siete chýbali centimetre. V 16. minúte Milinkovič prestrelil s múrom i bránu. Podaný hlavou zakončil do Králika. V 40. minúte prenikol domáci Špalek. Na konci jeho akcie Diaz silnou strelou minul. V 42. minúte lopta prepadla na zadnú tyč. Ani jeden z trojice Slovanistov ju nedokázal odvrátiť. Skončila na kopačke Hlohovského, ktorý krížnou strelou otvoril skóre stretnutia - 1:0.

V 48. minúte Žilina vybojovala priamy kop. Mazáň našiel vo vápne Paura a Mucha jeho strelu na dvakrát zlikvidoval. Veľmi nepresne strieľal po rozohraní rohu Scott. V 54. minúte boli belasí naďalej usadení na polovici domácich. Podaný poslal loptu pred Volešáka a Oršula bez problémov vyrovnal - 1:1. Za obranou Slovanu sa potom ocitol Paur, ale vystrelil silno a nepresne. Striedajúci Bénes strieľal po prečíslení štyroch na troch presne, ale slabo. V 69. minúte napálil Paur len do chrbta Sekuliča.

V 75. minúte mohol o postupujúcom rozhodnúť Kubík. Útočník hostí vypálil k ľavej tyčke a chýbali centimetre. Veľmi nepresne strieľal na opačnej strane Mazáň. 'Šošoni' zavreli belasých do svojej šestnástky. V 86. minúte centroval na zadnú žrď Hlohovský a Mucha boxoval. Mucha uchmatol loptu z kopačky Paura. Nadstavený čas priniesol ešte dve šance domácich: Mabouka poslal prízemný center, a Paur nestihol včas zareagovať. Nebezpečne strieľal aj Michlík a Mucha s problémami zakročil.

Žilinskí hráči však už zmeniť skóre nedokázali, a tak vďaka gólu, strelenému vonku, postúpil do finále pohára Slovan. Žilina remizovala s belasými na domácej tráve 1:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu