15.03.2016 17:00 CET
1 : 2
(1:2)

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:2

ViON Zlaté Moravce podľahol v úvodnom zápase štvrťfinále Slovnaft Cupu na domácom ihrisku Ružomberku 1:2 (1:2).

Hostia mali slabší úvod, ale v desiatej minúte už mali viac z hry a loptu častejšie na svojich kopačkách. Vzápätí de Souza fauloval vo vlastnej šestnástke a Liptáci zahrávali pokutový kop. V 11. minúte tak z penalty skóre otvoril Tomáš Ďubek - 1:0 pre Ružomberok. V 28. minúte sa pred Tofiloskim presadil Slančík, takže Moravce stav stretnutia vyrovnali - 1:1. V 39. minúte uspel v zakončení Miloš Lačný a hosťujúci tím druhýkrát v zápase viedol. V závere polčasu videla žltú kartu dvojica hráčov Gešnábel (Moravce) Faško (Ružomberok).

V 51. minúte si streleckú pozíciu vytvorili domáci. Lopta ale nemierila do priestoru brány, Tofiloski teda odkopával. V 66. minúte došlo k dvojitému striedaniu v tíme ViON-u: namiesto Cebaru prišiel Krznarič a namiesto Karlíka Školník. V 74. minúte musel zasiahnuť Tofiloski. V 85. minúte nezužitkovali domáci štandardku z priaznivej pozície. Zlatomoravčania volili priamu strelu, lopta však letela nad bránu. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času dostal druhú žltu a následne červenú kartu Školnik. Po dvoch nadstavených minútach hlavný rozhodca zápas ukončil. Ružomberok vyhral v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cupu v Zlatých Moravciach 2:1, keď všetky góly padli ešte do polčasu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu