06.04.2016 17:00 CET
5 : 1
(2:0)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 5:1

V prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu prevalcoval domáci Trenčín Ružomberok vysoko 5:1. Hosťom nepomohla ani veľmi dobrá jarná fazóna.

Už v tretej minúte sa sám s loptou ocitol pred brankárom Kalu Ojim. Gólmana si položil a do prázdnej brány skóroval - 1:0. V 25. minúte nákop z polovice ihriska spracoval za obranou hostí van Kessel a Tofilovského obstrelil - 2:0. Ak by nebol skóroval, obranca hostí by zrejme išiel za červenú von, keďže ho zozadu držal za dres. Už o minútu opäť v súboji s Kesselom gólman hostí uspel. Tofilovský zachránil. V 31. minúte Kessel nacentroval, Maierhofer bol tiesnený, loptu minul a Bero zahlavičkoval do miest, kde stál brankár Liptákov.

V 61. minúte faulovali domáci vo vlastnej šestnástke Lačného a penaltu bezpečne premenil Zošák - 2:1 pre AS. V 66. minúte pri tlaku Trenčína a po centri zľava sa hlavou presadil Skovajsa - 3:1. V 68. minúte zavelili do brejku Trenčania. Kessel mal pred sebou dostatok priestoru a spoza šestnástky trafil pravý horný roh brány - 3:1. V 73. minúte v tutovke hlavou neuspel Rabiu. V 82. minúte hrúbku v rozohrávke hostí potrestal už tretíkrát v zápase Kessel. Potiahol loptu na bránu a strážcu troch žrdí obstrelil.

Skóre sa už viackrát nemenilo. AS Trenčín porazil MŠK Ružomberok vysoko 5:1 (2:0) a pohárové finále by mu už ujsť nemalo.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu