2 : 2
3:2 pen.
(1:1, 1:1)

Trenčín na penalty zdolal Senicu a vyhrává Slovnaft Cup

Finále Slovnaft Cupu medzi AS Trenčín a FK Senica skončilo nerozhodne 1:1, aby po jednom góle padlo na oboch stranách aj v predĺžení. Po strelách zo značky pokutového kopu sa viac radovali Trenčania, ktorí sa tešia zo zisku pohárovej trofeje.

Zápas sa sotva rozbehol a trenčiansky gólman Šemrinec už ťahal loptu zo siete. Vo 4. minúte Dolný centroval na Kalabišku a Čogley si zrazil loptu do vlastnej siete. V 13. minúte mohol zmeniť skóre Guba, dostal sa v šestnástke do dobrej pozície, ale prestrelil. O tri minúty sa cez Lobotku dostala na Jaira, ktorý išiel sám na Šullu, ale gólman Senice Trenčana vychytal.

V 23. minúte centroval Čogley a Ramón poslal loptu hlavou do brvna. Hneď nato Černák hľadal v šestnástke Považanov Majtána, ale ten to mal na dlhú nohu. Gubov rýchly prienik po pravej strane vyvrcholil prihrávkou do ohňa, odkiaľ Jairo z dvoch metrov netrafil opustenú bránu. Lopta od jeho kolien minula žrď, čo sa takmer prieči fyzikálnym zákonom. V 36. minúte Jairo prenikol na ľavej strane a nabíjal do šestnástky Rabiovi. Legionár v strede pokutového územia zakončil presne k žrdi - 1:1.

No už o dve minúty mohlo byť zase všetko inak. Hlohovský podržal loptu na šestnástke a po otočke prihrával Dolnému, ktorý loptu minul iba o pár centimetrov. Potom Jairo nabíjal aj z pravej strany, a to Berovi - mladý útočník trafil pri zakončení opäť brvno. Opäť sa potvrdzovalo, že Trenčín potrebuje na strelenie gólu príliš veľa šancí.

V úvode druhého dejstva sa lopta dostala na hlavu Majtána, ktorý Šemrinca donútil natiahnuť sa na zemi, aký bol dlhý. Bola to nečakane dobrá príležitosť pre Senicu. Bero mal loptu pred sebou priďaleko a Hlohovský na opačnej strane strieľal z hranice šestnástky mierne vedľa. V 63. minúte sa zranil Bero a skončil až na nosidlách. Trenčín musel striedať. Jairo zľava našiel v šestnástke Rabia, ktorý si s prihrávkou neporadil. Bola to sľubná príležitosť. V 67. minúte dobre vypálil Lobotka a Šulla vyrážal. Vzápätí po rohu hlavičkoval Ramón, no senický brankár svoj tím zachránil opäť. Trenčania obliehali senickú bránu. 71. minúta priniesla ďalšie zranenie a znovu na trenčianskej strane. Z ihriska musel dole Madu. Zápas sa pomaly začal schyľovať k záveru.

Ani jedno z mužstiev nedokázalo premeniť svoje príležitosti, a tak duel zamieril do predĺženia. V 87. minúte pálil van Kessle a lopta z jeho kopačky preletela okolo pravej žrde. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa k strele dostal aj Rabiu. Šulla jeho pokus kryl. Po dvoch minútach nadstaveného času Mondek našiel v šestnástke Kessela, ale tomu sa prekonať Šullu ani tentoraz nepodarilo. Prišlo na rad predĺženie. Koolwijk nasadil jasličky Kalabiškovi. Až minútu pred koncom prvej časti predĺženia Mondek zbehol po pravej strane, nahral Jairovi a ten sám pred Šullom v pohybe prestrelil bránu. Trenčín tak nerozhodol a na rad prišlo druhé 15-minútové predĺženie. Lobotka z ľavej strany našiel v šestnástke Jaira, ktorý pridáva do zbierky ďalšie brvno v podaní hráčov Trenčína. Potom Jairo prihrával Rabiovi, ale legionár minul priestor troch žrdí. AS sa konečne dočkal v 20. minúte predĺženia. Gino van Kessel sa predral s loptou cez obrancu a sám proti Šullovi nedal gólmanovi súpera šancu - 2:1 pre Trenčín.

To však nebol koniec. Senica dokázala vyrovnať v 114. minúte zápasu. Po rohu kopaničiarov lopta smerovala do šestnástky, kde ju hlavou poslal do siete Kalabiška - 2:2. Do dobrej šance prehadzoval na Kessela Rabiu. Kessel zakončoval mimo brány. Hra sa potom upokojila, blížil sa záver predĺženia. Na rad prišli napokon strely zo značky pokutového kopu.

Úvodné pokusy nedopadli pre strelcov dobre. Za Senicu nepremenil Majtán, za Trenčín van Kessel. Hlohovský, Lobotka, Opiela aj Mondek potom premenili. Kóňa nedal, Rundič áno a Trenčínu stačilo premeniť svoju poslednú penaltu. Situáciu mu uľahčil Kalabiška, ktorý z pokutového kopu úspešný nebol. Víťazom 46. ročníka Slovenského pohára sa stal tím AS Trenčín, ktorý po strelách zo značky pokutového kopu porazil Senicu 3:2 (1:1, 2:2).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk