3 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Žilina porazila Liptovský Mikuláš rozdielom triedy

V stredu popoludní sa v Strážove odohrala odveta štvrťfinále Slovenského pohára, v ktorom Žilina hostila Liptovský Mikuláš. Pred chudobnou návštevou sa hral celkom dobrý futbal, pri ktorom bola lepšia Žilina, keď vyhrala 3:0 a postupuje do semifinále.

Terén bol počas zápasu veľmi ťažký, ktorý pokrývala niekoľko centrimetrová vrstva snehu. Ale oba celky sa snažili o kombinačný futbal. V 2. minúte sa uvoľnil domáci Poliaček, ale strelou neprekvapil brankára hostí Mateja Šavola. V 6. minúte pohrozili hostia, ale Virgalov pokus spoza šestnástky Krnáč zneškodnil. V 20. minúte sa šošoni dostali do vedenia, keď Jež nacentroval na Ceesaya, ktorý posunul na Poliačeka a ten následne prekonal bezmocného Šavola - 1:0. Futbal po úvodnom góle upadol, ale v 43. minúte zahrával Majtán pokutový kop po faule na Ceesaya, ktorý však nepremenil, keď jeho pokus vyrazil Šavol. V nadstavenom čase ešte dokázala Žilina streliť gól, keď po peknej akcii sa presadil Jež - 2:0.

V druhom polčase opäť viac vynikla Žilina. Neprešla ani minúta a žlto-zelení viedli už rozdielom triedy: po skvelej kombinačnej akcii sa presadil Majtán - 3:0. V 61. minúte sa k lopte dostal hosťujúci Lišivka, ktorý následne spoza šestnástky vystrelil, ale jeho strela letela tesne nad. Neskôr sa hralo prevažne v strede ihriska. ďalšia akcia prišla v 79. minúte, keď po spolupráci Ježa, Ceesaya a Chupáča strieľal posledný menovaný, ktorého pokus tesne minul bránu Šavola. O tri minúty neskôr mohol zvýšiť Fótyik, ale ten po Chupáčovej prihrávke však vypálil len do brvna. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Žilina potvrdila rolu favorita, keď dokázala poľahky poraziť Liptovský Mikuláš rozdielom triedy.

Autor: Filip Kubaliak