10.11.2010 14:00 CET
0 : 1
(0:1)

Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina 0:1

V sobotu o 14:00 sa na Liptove odohral zaujímavý zápas prvého zápasu štvrťfinále Slovenského pohára, keď domáci Liptovský Mikuláš hostil Žilinu. V zápase získali cenný výsledok hostia, aj napriek tomu, že vôbec nestrelili gól. Totiž v 5. minúte rozhodol stav zápasu 0:1 domáci stopér Jozef Kapláň, ktorý si nešťastne strelil vlastný gól.

V úvode hry sa nehral atraktívny futbal, ale v 5. minúte sa hostia ujali vedenia, keď si nešťastne strelil vlastný gól domáci stopér Jozef Kapláň - 0:1. O dve minúty neskôr pohrozil hosťujúci Ceesay, ale jeho hlavičkové zakončenie minulo bránu Šavola. V 10. minúte sa práve vyznamenal domáci brankár Matej Šavol, ktorý zázračne vyrazil pokus Ceesaya. O päť minút neskôr na opačnej strane vypálil Bezák, ale jeho pokus mieril tesne nad. V 23. minúte sa do dobrej pozície dostal domáci Babic, ale pred Krnáčom nepochodil. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, ale domáci Tatran po polčasovom hvizde prehrával 0:1.

V druhom polčase ako prvý pohrozili domáci, keď v 55. minúte mal šancu Šlosár, ale gól z tejto situácie nepadol. Po hodine hry mohol skórovať striedajúci hráč hostí Fótyik, ale nepochopiteľne netrafil prázdnu bránu domácich. Vzápätí mal dobrú šancu domáci Pekár, ale centrovanú loptu pred ním zobral Rezer, ktorý dobrú šancu takpovediac pokazil. V 66. minúte domáci brankár Šavol chytil tvrdý pokus Majtána. V 73. min si hostia vypracovali peknú akciu, ale Šavol výborne zasiahol skvelým vybehnutím. V 79. minúte mohli už hostia vyhrávať dvojgólovým náskokom, ale z bránkovej čiary vykopával loptu domáci Šupej. V závere sa už nič vážnejšie nestalo a Žilina si pred odvetou pod Dubeň odváža tesnú výhru 1:0.

Autor: Filip Kubaliak