Piták o Skuhravém: Takovýhle start neměl ani Mourinho

Jablonec se raduje z druhé trofeje během dvou měsíců, po květnovém vítězství v Poháru České pošty dnes získal také Superpohár. K oběma triumfům ho dovedl trenér Roman Skuhravý, který přitom nastoupil k týmu teprve v závěru jara a dosud jej vedl jen v sedmi soutěžních utkáních.

Wágner: Škoda, že to rozhodčí hned neviděl a dělal z nás šašky

Plzeňského útočníka Tomáše Wágnera naštvalo, že rozhodčí v dnešním Superpoháru nezvládli konec zápasu a nejprve uznali a poté odvolali jeho gól, kterým by vyrovnal na 2:2. Jablonec nakonec utkání vyhrál 3:2, Wágner vstřelil oba plzeňské góly.

Jablonec otočil zápas s mistrovskou Plzní a získal Superpohár

Český Superpohár podruhé za sebou vyhrál vítěz Poháru České pošty. Jablonec v souboji s ligovým mistrem Viktorií Plzeň zvítězil 3:2 a získal nejmladší z českých trofejí poprvé v historii. Každý ze čtyř ročníků tak vyhrál jiný tým, přičemž Plzeň při třetí účasti už podruhé odešla poražena.

Mistr z Plzně přivítá v Superpoháru vítěze poháru Jablonec

Počtvrté v historii otevře domácí sezonu týden před startem nejvyšší soutěže Superpohár mezi mistrem a vítězem Poháru České pošty. Ligový šampion z Plzně v pátek přivítá Jablonec a bude usilovat o druhý triumf v této soutěži. Severočeši se v Superpoháru představí poprvé.

Vácha: Musíme se rychle otřepat a zvládnout odvetu Ligy mistrů

Libereckého Lukáše Váchu mrzelo, že Slovan po květnovém zisku titulu nevyhrál další trofej a ve včerejším Superpoháru doma podlehl Olomouci 0:2. Záložník Slovanu ale věří, že se tým z porážky rychle otřepe a zvládne úterní odvetu druhého předkola Ligy mistrů v Karagandě, kde bude hájit náskok 1:0 z domácího zápasu.

Olomoucký Doležal je rád, že trenérovi splatil důvěru gólem

Před minulou sezonou byl v Olomouci nepotřebný a hanácký klub ho poslal na hostování do tehdy druholigového Brna. Martin Doležal se však do Sigmy vrátil nejlepším možným způsobem a dnes jí vítězným gólem pomohl k výhře v Superpoháru nad Libercem 2:0. Je rád, že svou trefou mohl splatit důvěru trenéra Romana Pivarníka.

Pivarník: Chtěli jsme jako první vítěz poháru vyhrát Superpohár

Trenér Roman Pivarník si pochvaloval, že se hned v prvním soutěžním utkání na lavičce olomouckých fotbalistů dočkal vítězné trofeje. Hanáci zvítězili v dnešním Superpoháru na hřišti mistra Liberce 2:0 a jejich kouče těšilo také to, že se stali prvním týmem, který vyhrál tuto soutěž jako držitel Poháru České pošty.

Olomoučtí po výhře v Liberci získali Superpohár

Fotbalisté Olomouce vyhráli třetí ročník Superpoháru. Sigma jako úřadující vítěz Poháru České pošty zvítězila na hřišti mistra Liberce 2:0 po dvou brankách z poloviny první půle. Ve 24. minutě otevřel skóre Martin Doležal, za tři minuty proměnil penaltu Michal Ordoš.

Mistr z Liberce hostí v Superpoháru vítěze poháru Olomouc

Potřetí v historii otevře novou sezonu Synot Tip Superpohár mezi českým mistrem a vítězem Poháru České pošty. Ligový šampion z Liberce přivítá Olomouc a Hanáci se pokusí stát prvním držitelem domácího poháru, který vyhraje superpohárovou trofej. V předchozích dvou letech vždy ovládl tuto soutěž mistr.

Daněk měl prý při penaltách soupeře přečtené, proto uspěl

Ústřední postavou při úspěchu plzeňských fotbalistů v Superpoháru byl brankář Michal Daněk. Během utkání s Mladou Boleslaví zneškodnil několik jasných šancí soupeře a dařilo se mu i v penaltovém rozstřelu, kde vyzrál na Jana Štohanzla a Petra Wojnara. A to i díky tomu, že oba zná ze svých předchozích působišť.

Koubek: Pro nás to byl hořký konec

Šest minut plus nastavení dělilo Mladou Boleslav od triumfu v Superpoháru nad Plzní. Podle trenéra Miroslava Koubka přišla Boleslav o trofej, kterou už téměř držela v rukách

Plzeň zvládla penaltovou loterii a vyhrála Superpohár

První letošní trofej získala mistrovská Plzeň, která po penaltách zdolala Mladou Boleslav. Hosté dlouho vedli, šest minut před koncem však vyrovnal Hora a stejný hráč rozhodl i penaltový rozstřel.

Horváth: Je načase, abychom Superpohár konečně vyhráli

Fotbalisté Plzně se podruhé představí v utkání o SYNOT TIP Superpohár a podle kapitána Pavla Horvátha už je načase, aby po loňské prohře se Spartou trofej získali. Zatím však neví, jestli nastoupí, nebo zda ho bude trenér Pavel Vrba šetřit na středeční duel 3. předkola Ligy mistrů.

Plzeň chce napodruhé získat Superpohár, v cestě má Boleslav

Podruhé v české fotbalové historii se střetne mistr ligy s vítězem Ondrášovka Cupu o triumf v SYNOT TIP Superpoháru. Podruhé se o zisk nové trofeje bude snažit Viktoria Plzeň, která loni prohrála 0:1 se Spartou. Letos ji vyzve Mladá Boleslav. Utkání se koná v pátek v plzeňských Štruncových sadech od 17:30.

Trenéři po Superpoháru kritizovali rozhodčí za červené karty

Trenéři obou účastníků Superpoháru byli zklamáni atmosférou prvního soutěžního zápasu v novém ročníku a shodli se i na kritice rozhodčích, kteří vyloučili na každé straně po jednom hráči.