21.01.2017 20:45 CET
1 : 2
(1:2)

AC Milán - SSC Neapol 1:2

Další dvoubrankovou ztrátu doháněl AC Milán, ale tentokráte jí nedohnal. Neapol ve šlágru kola vyloupila San Siro a po vítězství 2:1 si upevnila třetí místo. Vše podstatné se odehrálo už v prvním poločase. Na rychlé branky Insigneho a Callejóna sice zareagoval Jurja Kucka, ale více už Rossoneri nedokázali.

Neapol si na San Siru nemohla přát lepší začátek a už po deseti minutách vedla o dva góly. První zásah obstaral povedenou střelou Lorenzo Insigne a druhý z úhlu střelou mezi Donnarummovými nohy José Callejón. To byla pro Milán studená sprcha a Rossoneri se dlouho nemohli dostat do tempa a tím pádem i do větší gólové příležitosti. Změna nastala až po půlhodině hry, přesněji ve 35. minutě, kdy hlavičkoval do tyče stoper Gomez, jenž nahradil potrestaného Romagnoliho. A netrvalo dlouho a Milán se dočkal i snížení. Po dobrém presinku upaloval sám na Reinu Juraj Kucka a svůj postup proměnil v branku. V nastaveném čase ještě unikl obraně Partenopei Bacca, Tonelli však včas zatáhl záchranou brzdu a i za cenu žluté karty akci přerušil.

Diváci na San Siru sice viděli tři branky, ale nedá se říci, že by se utkání odehrávalo v závratném tempu. Každopádně Milán po rozpačitém začátku získal pevnou půdu pod nohama a do druhého poločasu vstoupil výrazněji lépe. Ve 47. minutě zachránila Neapol znovu branková konstrukce, tentokrát se o to postaral hlavičkující Pašalić.

Na druhé straně vyděsil domácí fanoušky volný přímý kop v podání Insigneho, který skončil těsně vedle. Neapol jinak svůj těsný náskok dobře bránila, Milán se nemohl dostat do koncovky a v podstatě až do konce si už žádnou velkou šanci nevytvořil. Neapol tak klíčovou bitvu o třetí místo zvládla a navíc vytvořila tlak na druhý AS Řím. Milán se po víkendu takřka jistě propadne tabulkou.