Bayern chce Freye

Bayern Mnichov má velký zájem o mladého brankáře z Parmy Sebastiana Freye. Dosavadní jednička Oliver Kahn není mezi tyčemi tak spolehlivý jako předchozí sezóny a proto Bayern hledá jeho náhradu.
16.11.2002 | Aktuality | žádný komentář

Lazio má finanční problémy

O tom, že se ve fotbale točí velké peníze, nemůže být pochyb. A je také jisté, že spousta klubů má peněz nedostatek. Mohlo by se zdát, že velké kluby, které vydělávají milióny na vstupném z velkých stadiónů, milióny od sponzorů a další milióny z prodeje suvenýrů, nemohou mít s nedostatkem peněz problémy...
09.11.2002 | Aktuality | 1 komentář

Batistuta chce hrát v Anglii

Útočník AS Řím, Argentinec Gabriel Batistuta (33), oznámil, že by po sezóně rád odešel z Itálie a zahrál si anglickou Premier League. "Fascinuje mě nápad zahrát si v Anglii, kde se hraje úplně jiný fotbal," řekl bývalý střelec Fiorentiny.
04.11.2002 | Aktuality | žádný komentář

Totti stále mezi zraněnými

Kapitán AS Řím Francesco Totti po obou kvalifikačních zápasech italské reprezentace a víkendovém ligovém duelu s Empoli vynechá také úterní utkání Ligy Mistrů proti belgickému Genku. Stále ho totiž trápí zraněné koleno a stehno.
21.10.2002 | Aktuality | žádný komentář

Jak dopadnou evropské ligy?

Jak dopadnou přední evropské fotbalové ligy? O tom se každý rok dohaduje spousta odborníků. V tomto článku se podíváme na zoubek jednotlivým evropským ligám a na šance týmů uspět ve své lize. Podle většiny odborníků je nejkvalitnější fotbalová soutěž ve Španělsku. Každým rokem je na ligový titul několik kandidátů, ale nikdy se nestává, že by byl někdo favoritem jednoznačným. A to platí i u královského Realu Madrid. Tým složený ze superhvězd jako Zidane, Figo, Ronaldo, Raul, Casillas, Hierro a další ale má podle prognóz šanci na titul největší. Ovšem španělská liga není Liga Mistrů, a tak neznamená úspěch v Lize Mistrů úspěch v domácí soutěži. Minulou sezónu většina lidí také tipovala Real, ale ten nakonec skončil až třetí. A jak by to mohlo dopadnout tuto sezónu? Letos má dobrý start Real Sociedad San Sebastian a spolu s Celtou Vigo se zatím drží na špici. Ovšem Sebastianu brzy dojde dech, a tak tyto body ze začátku sezóny skvěle využije k udržení se v lize. Celta Vigo již sice patří mezi větší a známější kluby, ale ani ona na titul nemůže pomýšlet. Některé týmy jsou prostě lepší. Titul letos obhajuje Valencie a určitě ho bude chtít obhájit, hraje ale Ligu Mistrů, takže má dvojí zápasové zatížení. To mají ovšem i ostatní kandidáti na trůn - Real Madrid, FC Barcelona a Deportivo la Coruňa. I přes toto zápasové zatížení nedávám šanci nikomu jinému než týmu z této "velké pětky". Můj tip na první 3 místa je tedy takový: 1. Real Madrid, 2. Valencia CF, 3. FC Barcelona.
10.10.2002 | Aktuality | žádný komentář

Cúper odmítl nařčení

Trenér Interu Milán Hector Cúper odmítl nařčení Ronalda. Ronaldo tvrdil, že se Cúper neřídil doporučením lékaře a že si tak proti sobě poštval velkou čast mužstva. "Jenom blázen by si mohl myslet, že by si někdo přál zničit vlastního hráče" říkal Cúper. "Vedeme italskou ligu bez ztráty bodu i když je podle Ronalda většina hráčů proti mě. Kdo ví, kde bychom byli, kdyby byli všichni hráči se mnou," dodal ještě Cúper. Ronaldova slova pobouřila i šéfa klubu Massima Morattiho. "Ronaldo je mi sympatický, ale myslím, že mu někdo dává špatné rady."
03.10.2002 | Aktuality | 1 komentář

ITÁLIE: AS opět prohrál

Slavný tým AS Řím je nejspíš v krizi, po domácí prohře 0:3 s Realem Madrid v lize Mistrů tentokrát prohrál doma i v domácí lize se slabou Modenou 1:2. Francesco Totti sice dal úvodní gól z penalty už v 5. minutě, ovšem góly Millaneta a Sculiho zápas otočili a nováček Serie A se tak mohl radovat z první výhry. Podle agentur patřil Pavel Nedvěd opět k nejlepším hráčům "Juve" v zápase Empoli - Juventus, který Nedvědův tým vyhrál 2:0 a ještě neztratil bod. Bod neztrail také AC Milán, Piacenza a Inter Milán. AC vyhrál doma 3:0 nad Perugií, Piacenza také doma vyhrála 2:0 na Udinese di Calcio a Inter si poradil v Reggině, když vyhrál 2:1 gólem Recoby z 92. minuty.
23.09.2002 | Aktuality | žádný komentář

Guti vs. Ronaldo - boj o místo v základní sestavě

Pro mnoho lidí je útočník Realu Madrid Guti jenom náhradou za zraněného Ronalda. Ale poté, co vstřelil dva góly do sítě AS Řím v prvním kole Ligy Mistrů, je podle svých vlastních slov připraven vyzvat Ronalda na souboj místo v základní sestavě.
20.09.2002 | Aktuality | žádný komentář

Krajánkům v Itálii se dařilo

Pavel Nedvěd a jeho Juventus Turín porazili jako obhájci titulu Bergamo 3:0 a hlavní podíl na tomto vítězství měl český záložník Pavel Nedvěd. Za Juventus dal dva góly Alessandro Del Pierro a jeden gól dal Freso. Nedvěd nahrával jak na gól Del Pierra, tak na gól Fresiho.
18.09.2002 | Aktuality | žádný komentář

ITÁLIE: Chievo vyhrálo v Římě

Italská Serie A konečně začala, i když se 14-denním zpožděním. A hned ve svém 1. kole nabídla zajímavé zápasy. Magnetem kola byl zápas Lazio Řím - Chievo Verona, nebo také "rozprodaný Řím" - "překvapení minulé sezóny". Ano, je to tak, Lazio kvůli finančním potížím opustili dvě superstar - podle některých možná přeceňovaný Hernán Crespo a také podle mnohých nejlepší obránce na světě, Alessandro Nesta. Chievo, jež bylo v minulé sezóně v Serii A nováčkem, si hned v první sezóně vybojovalo senzačně pohár UEFA. A tak možná některé ani nepřekvapilo, že v Římě vyhrálo 3:2.
16.09.2002 | Aktuality | žádný komentář
21:39 Atalanta prodloužila s Gasperinim
Atalanta Bergamo oznámila prodloužení smlouvy s koučem Gian Pierem Gasperinim do roku 2021. Nový kontrakt obsahuje i opci na prodloužení o další rok. Gasperini působí v Bergamu od sezóny 2016/17. S klubem po 48 letech postoupil znovu do evropských pohárů. Loni si Atalanta zahrála základní skupinu Evropské ligy. Letos na jejím prahu vypadla v play-off s dánskou Kodaní. (football-italia.net)
21:14 Nimmermeer dostane profesionální smlouvu
První profesionální smlouvu brzy podepíše Tyro Nimmermeer. Teprve 17letý útočník během letní přestávky vyměnil Alkmaar za Lazio, kde by měl postupně dostávat šance v prvním týmu. (transfermarketweb.com)
19:31 Tare: Immobile i Milinkovič-Savič podepíší
Ředitel Lazia Řím Igli Tare potvrdil, že dvě hvězdy týmu Ciro Immobile a Sergej Milinkovič-Savič podepíší v nejbližší době nové smlouvy. Tare označil obě dvě jednání za záležitost několika dní. (football-italia.net)
18:31 Inter si chce zavázat Vecina
Matías Vecino má s Interem Milán smlouvu do roku 2021, přesto obě strany zahájily jednání o prodloužení spolupráce. Nerazzurri tím reagují na zvyšující se zájem o služby uruguayského záložníka. (transfermarketweb.com)
17:21 Khedira tři týdny na marodce Juventusu
Juventusu tři týdny nepomůže Sami Khedira. Zkušený středopolař si ze zápasu Ligy mistrů ve Valencii (2:0) odnesl zraněný stehenní sval. (lequipe.fr)
15:10 Bologna stále vede jednání s Pulgarem
Erick Pulgar pokračuje v jednáních o prodloužení smlouvy. Bologna má s chilským reprezentantem kontrakt do roku 2020, přičemž novým kontraktem chce reagovat na zvýšený zájem o služby 24letého středopolaře. (transfermarketweb.com)
10:22 Pastore nejspíš přijde o další zápas
Javier Pastore má stále problémy s lýtkem. Záložník AS Řím přišel o poslední dva soutěžní zápasy a podle posledních zpráv není moc pravděpodobné, že se dá do pořádku pro další duel s Bolognou. (football-italia.net)
19.09. Juventus přišel o zraněného Khediru
Sami Khedira před týdnem podepsal novou smlouvu s Juventusem, v tuto chvíli ale moc dobrou náladu nemá - německý záložník se v prvním poločase utkání ve Valencii zranil, musel střídat a čeká ho podrobné vyšetření.
19.09. Serie A - výsledek
Výsledek dnešního utkání italské ligy: Sampdoria - Fiorentina 1:1 (60. Caprari - 13. Simeone).