Udinese Calcio   -   UC Sampdoria

4 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.55 - 3.33 - 3.02

Udinese přejelo oslabenou Sampdorii čtyřmi góly

Udinese doma nadělilo Samdporii Janov hned čtyři branky a rázně uťalo dohady o konci trenéra Luigiho Delneriho. Zebry doma předvedly parádní výkon s nulou vzadu a výrazně se na tom podílel dvougólový střelec Maxi López. Sampdoria naopak prožila katastrofální utkání a hodně zapříčinila červená karta Barreta.

Udinese se zmítá v problémech a dnes chtělo překvapit. Od prvních minut bylo jasně vidět, že mu jde o hodně, protože Zebry hrály velmi aktivně. Především záložní řada domácích fungovala na jedničku. Udinese hodně spoléhalo na kombinaci ofenzivních hráčů, přičemž nejčastěji se k míči dostal Kevin Lasagna. Ten byl pro obranu Dorie velmi vážným nebezepčím především po dobu první půle.

Po pětadvaceti minutách se udála první vážná situace, protože brankář Puggioni ve vlastním vápně při souboji fauloval a sudí odpískal pokutový kop! K němu se postavil Rodrigo De Paul a bez problémů svou šanci využil - 1:0 pro Udinese.

Sampdoria s tímto vývojem vůbec nepočítala, ale mohla si za něj sama. Velmi pasivní a místy až laxní přístup znamenal pro Udinese velké usnadnění. A když už se hosté přeci jen osmělili, Gastón Ramírez mířil v dobré příležitosti vedle! Pět minut před koncem poločasu navíc zbytečně fauloval Édgar Barreto a byl po druhé žluté kartě expedován do šaten.

Krátce po změně stran musel čarovat hostující brankář Puggioni. Torreira totiž ztratil míč a umožnil tím Janktovi rychlý kontr. Český záložník navíc nahrával na střed, kde byl zcela volný Kevin Lasagna. Gól zcela jistý, jenže nebráněný Puggioni si reflexivně poradil na jedničku!

Po hodině hry fauloval ve vlastním vápně Torreira pronikajícího Fofanu, který byl na hřišti přesně minutu. Sudí opět pískal penaltu a tentokrát se šťastným střelcem stal Maxi López - 2:0!

Trenér Marco Giampaolo se pokoušel s výsledkem něco dělat a poslal do hry útočníky Caprariho s Kownackim. Stále to ale hostům nešlo. Naopak se v posledních deseti minutách zcela sesypali. Rodrigo De Paul našel krásnou nahrávkou mezi obránce Maxiho Lópeze a ten obloučkem obhodil brankáře Puggioniho!

Definitivní hořkou pilulku museli hosté spolknout v nastaveném čase, kdy se do vápna dostal Seko Fofana. Mladý záložník se ocitl mezi dvěma mlýnskými kameny Strinićem a Ferrarim, což vedlo k jeho pádu. Sám faulovaný śi na penaltu troufl a dobře udělal, protože zvýšil na 4:0. Tři góly z toho padly po penaltách.
Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com