01.09.2013 20:45 CET
3 : 1
(2:1)

AC Milán - Cagliari Calcio 3:1

Fotbalisté AC Milán odčinili úvodní porážku od Hellasu Verona, když před zraky svých fanoušků porazili Cagliari 3:1. Vedle útočníků Robinha a Balotelliho skóroval i stoper Méxes. Za hosty pouze korigoval Sau.

Allegriho svěřenci byli před zápasem jednoznačně pasování do role favorita a této role se zhostili na výbornou. Milán čekal na úvodní trefu zápasu pouhých osm minut, kdy centr Balotelliho se štěstím prošel až na zadní tyč, kde zakončoval Brazilec Robinho - 1:0 pro Milán. Vedoucí brankou aktivita Milána neopadla, ba naopak. Celá plejáda šancí vyvrcholila ve třicáté minutě druhou brankou Rossoneri. Balotelliho ránu vyrazil Agazzi jen k Mexésovi, který nezaváhal - 2:0 pro Milán.

Dvoubrankový náskok domácím ale nevydržel. Hned za tři minuty zkusil střelecké štěstí z dálky Marco Sau a Abbiati byl na jeho pokus krátký - 2:1. Vrátit dvougólové vedení mohl Balotelli, jenže se vyznamenal Agazzi.

Druhý poločas zahájili aktivněji borci ze Sardinie, jenomže to byl opět Milán, kdo trestal. Ještě předtím ale stihl zablokovat Nainggolana Abate. Pak už přišla hvězdná hodina Maria Balotelliho. Italský reprezentační útočník se dostal k odraženému míči a nekompromisní tvrdou ranou skóroval na 3:1.

V 66. minutě se na hřiště dostala i nová akvizice Milána útočník Alessandro Matri, nicméně v této fázi zápasu byli zase lepší hosté. Jmenovitě Marco Sau měl dostatek příležitostí ještě zápas zdramatizovat. Na zkušeného Abbiatiho nevyzrál ani Ibarbo a Rossoneri si už dvoubrankové vedení 3:1 pohlídali.