24.02.2013 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

Inter Milán - AC Milán 1:1

Slavné milánské derby nakonec vítěze nepoznalo. Inter remizoval s Milánem 1:1 a to znamená, že minimálně do zítřejšího večera zůstávají Rossoneri na třetím místě, přeskočit je může Lazio. První branku vstřelilo AC, na El Shaarawyho trefu ale odpověděl ve druhém poločase střídající Schelotto.

Vzhledem k aktuální formě byli mírnějším favoritem Rossoneri, ovšem Inter tři předchozí derby vyhrál a i v tomto utkání chtěl zvítězit, aby se dostal před svého soupeře v tabulce. Nerazzurri byli také v úvodu aktivnějším týmem, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. To útoky AC byli mnohem nebezpečnější. V 15.minutě odcentroval De Sciglio a Balotelli v obrovské šanci nedokázal efektivně zakončit. Na druhé straně nepřesně zakončoval Palacio a Abbiati nemusel zasahovat.

Ve 21.minutě padla první branka derby. Boateng ve vápně našel nabíhajícího El Shaarawyho a mladičký Ital v tváří tvář Handanovičovi vyřešil koncovku skvěle. Míč poslal pod břevno a slovinskému brankáři nedal šanci - 1:0 pro AC Milán. Rossoneri měli i další šance a Inter mohl být rád, že neprohrával o dvě branky. Balotelliho hlavička skončila na brankové čáře a o chvíli později další jeho zakončení zlikvidoval Handanovič. Nutno říci, že Balotelli měl v koncovce vyloženě smůlu. AC bylo lepším týmem a to platilo i po změně stran.

Po centru Montoliva hlavičkoval těsně vedle Boateng a na druhé straně zase podržel svůj tým Abbiati, když parádním skokem zlikvidoval nebezpečnou šanci Guarína. Po hříchu to byla ale jediná velká šance Interu v zápase. V 65. minutě byl Milán v další velké šanci, Nocerino netrefil míč ideálně a smůlu měl i několikrát zmiňovaný Balotelli.

Trenér Interu Andrea Stramaccioni se rozhodl pro první střídání v 69.minutě a na plac poslal Argentince Schelottta. Ten pobyl na hřišti sotva dvě minuty a hned se stal spasitelem Interu. Nagatomo odcentroval do vápna, Méxes podběhl centr a nepříliš velký Schelotto hlavou vyrovnal na 1:1. Byl to jako blesk z čistého nebe, do té doby totiž Inter nepředváděl vůbec nic. AC následně zvýšilo aktivitu a chtělo strhnout vedení opět na svojí stranu, ovšem velkou šanci si ne a ne vytvořit.

Poslední minuty zase patřily Interu, který vycítil šanci na zvrat, ale ani on si už žádnou šanci nevytvořil. Další "Derby della Madoninna" tak skončilo remízou 1:1. Z ní může už v pondělí těžit Lazio, které pokud porazí Pescaru poskočí na třetí místo před AC.

Autor: Ondřej Linhart