07.10.2012 20:45 CET
0 : 1
(0:1)

Potřetí v řadě ovládl derby Inter!

I na potřetí ovládl slavné "Derby della Madoninna" Inter Milán. Na San Siru se tentokrát žádná přestřelka nekonala, Inter zvítězil brzkou brankou Waltera Samuela 1:0 a vrátil se na třetí místo. Rossoneri k vyrovnání nepomohlo ani vyloučení obránce Nagatoma, tým trenéra Allegriho klesl na jedenácté místo.

AC vstoupilo do zápasu tím nejhorším způsobem. Už ve čtvrté minutě neuhlídala obrana Rossoneri při bránění standardní situace Waltera Samuela a Inter vedl 1:0. Argentinského urostlého stopera nechali hlavičkovat na zadní tyč a to se zkrátka nemohlo obejít bez trestu. Za další tři minuty to mohlo vypadat s AC ještě hůř. Abbiati vyrobil velkou chybu a jen taktak, že jí Milito nepotrestal!

Červenočerní se dostávali do zakončení těžce, proto zkoušel z dálky střílet Emanuelson a El Shaarawy, ani jeden z nich ale neuspěl. Přesně po půlhodině hry se rovněž netrefil mezi tři tyče Boateng a skóre nadále zůstávalo stejné. Inter vedl po prvním poločase 1:0, ale byl si moc dobře vědom, že udržet výsledek bude těžkým úkolem.

Zvláště když ve 48. minutě uviděl druhou žlutou, a tedy červenou kartu, japonský obránce Yuto Nagatomo. Od této chvíle se AC usadilo na polovině Interu a začalo mařit jednu šanci za druhou. Ránu Montoliva Handanovič vyrazil a Bojan Krkič následně servíroval na Boatenga. Ten nebyl ve vyloženě výhodné pozici, přesto vystřelil, ale vůbec netrefil branku. O tři minuty se prakticky celá akce zopakovala, Montolivo znovu pálil a Handanovič znovu vyrážel. Dorážející Bojan však podklouzl a tím bylo nebezpečí pro Inter zažehnáno.

Do ofenzívy AC se zapojil i bývalý hráč Interu Giampaolo Pazzini a byl hned blízko vyrovnání. Po dokonalém Robinhově centru mu ale míč těsně před nohou odskočil. Allegriho svěřenci okupovali branku Interu ale ne a ne vstřelit vyrovnávací gól. Hodně vzrušení přinesl střet Robinha se Samuelem. Brazilec se notně dožadoval pokutového kopu, ale sudí celou věc vyřešil udělením žluté karty Pazzinimu, přitom ten byl ve vápně jasně držen za dres.

Utkání spělo do svého konce a AC nepomohl ani tříminutový nastavený čas. Nerazzurri nejtěsnější výsledek uhájili a v milánském derby uspěli potřetí za sebou.

Autor: Ondřej Linhart