15.01.2012 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

Derby ovládl Inter, rozhodl Milito!

Inter Milán ovládl městské derby a je plnohodnotně zpátky ve hře o Scudetto! Jedinou branku ostře sledovaného derby vstřelil na začátku druhého poločasu Diego Milito. AC Milán se dnes trápil v koncovce, na trefu útočníka Nerazzurri nedokázal odpovědět. Milánští zároveň přepustili první místo Juventusu.

Jako na všech trávnících se i na San Siru začalo minutou ticha za tragédii italské lodi. Pak už se ale mohlo začít hrát. Diváci viděli první branku už po pěti minutách hry. Na přímý kop Maicona si naskočil Thiago Motta a hlavou rozvlnil síť. Radost fanoušků Nerazzurri však byla zbytečná, neboť branka nebyla pro zcela jasný ofsajd uznána. Následně si připravil zajímavé šance AC Milán. Ibrahimovič mířil jen do náruče Cesara a Nocerino v dobré pozici promáchl. Neuspěl rovněž Boateng, který hodně přestřelil a to samé platilo i na druhé straně o pokusu Alvaréze.

V těžké pozici zkoušel štěstí Ibrahimovič, míč zasáhl ale zamířil těsně nad. Ve 39. minutě přišla první čistá gólovka zápasu. Alvaréz se zjevil sám před Abbiatim, jenže svoje zakončení nedokázal lépe umístit, trefil jen brankářovy nohy. Do té doby to byla jasně největší šance zápasu. Milán oplatil stejnou mincí, Van Bommelova volej orazítkovala břevno! Z druhé vlny pak neuspěl ani Emanuelson, jehož střelu Cesar vytěsnil na rohový kop. První poločas tedy skončil 0:0.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Inter, který se také ujal vedení! Diego Milito převzal před vápnem přihrávku, Abate ho marně stíhal a Il Principe překonal brankáře Abbiatiho - 0:1. Otřesený Milán se nemohl dostat do tempa, obrana Nerazzurri byla pevná jako skála. Dvacet minut před koncem minul jen těsně Ibrahimovič a o dalších deset minut později zazdil tutovku Robinho, zblízka nedokázal překonal dobřa zasahujícího Cesara. Tlak Rossoneri v závěru sílil, ovšem kýžené brance nepomohlo ani střídání Seedorfa či mladého El Shaarawyho. Inter si výsledek uhlídal a plnohodnotně se zapojil do bojů o Scudetto! Ligu nyní vede Juventus, který se i přes remízu 1:1 osamostatnil na čele tabulky.

Autor: Ondřej Linhart