04.10.2009 15:00 CET
1 : 3
(0:2)

Bologna FC - Janov CFC 1:3

Fotbalisté Janova po několika matných výsledcích znovu vyhráli a připsali si tři body. Janovští třemi branky sestřelili Bolognu a v tabulce se po výsledku 3:1 posunuli na páté místo se ztrátou jednoho bodu na čtvrtou Fiorentinu.

Zalayte byl první mužem, který vystřelil na jednu z branek. Z velké vzdálenosti však neuspěl. V 10. minutě byl v pokutovém území faulován Floccari a rozhodčí nařídil pokutový kop. Záložník Kharja ho pak s přehledem proměnil a bylo to 1:0 pro Janov. Domácí si ještě postěžovali sudímu za porušení pravidel během zahrávání penalty, ale neuspěli. Pak se ke slovu opět přihlásil domácí Zalayta, na zadní tyči ale netrefil míč. Ve 35. minutě zafungovala hostující kombinace mezi Modestem, Floccarim a Sculli. Posledně jmenovaný zakončil celou akci do prázdné branky - 2:0. Nápor Janova pokračoval, aktivní Floccari ale minul branku.

Druhý poločas ale začal pro hosty smolně, v 53. minutě byl totiž vyloučen Mesto a pro domácí začala přesilovka a především šance, jak ještě něco s utkáním udělat. Snížit mohl Di Vaio, jenž hezky přehodil Ameliu, ovšem jeho střela se zastavila na brankové konstrukci. Mnohem lepší šanci měl o chvíli později, to se totiž v pokutovém území provinil Tomovič a rozhodčí odpískal druhý pokutový kop v zápase. Di Vaio z následné exekuce pět minut před koncem utkání snížil a schylovalo se k dramatu. V 90. minutě ukončil veškeré naděje domácích Zapater a Janov mohl začít slavit vítězství 3:1.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net