23.12.2007 15:00 CET
2 : 1
(1:1)

Inter díky chybě brankáře Didy porazil AC

Velkolepé ‚derby della Madonnina‘ vyznělo lépe pro domácí Inter. Modročerní udrželi letošní neporazitelnost, když vyhráli nad odvěkým rivalem AC Milán 2:1. Velkým smolařem utkání byl brankář hostí Dida, který hráčům Nerazzurri hrubou chybou daroval nejenom gól, ale také tři body.

Inter je letos v Serii A nezastavitelný, ale proti AC Milán nastupoval s patřičným respektem, protože "hosté" nastupovali jako novopečení mistři světa. Na hráčích Interu to bylo vidět. Ze začátku se hlavně bránili a také inkasovali první branku. Do poločasu ale stihli vyrovnat a ve druhém dějství dokonali obrat a zvítězili 2:1.

AC Milán vstoupil do utkání o něco lépe, ale v úvodní čtvrthodince toho moc k vidění nebylo. Až v 17. minutě Andrea Pirlo, který dříve hájil barvy Interu, se postavil k exekuci trestného kopu a brilantní střelou do levého horního rohu nedal brankáři Cesarovi šanci – 0:1. Inter mohl srovnat po třech minutách. Julio Cruz vyslal do pokutového centr, který Dida pouze vyrazil k Jimenezovi. Dida měl štěstí, protože Jimenezova střela z velkého úhlu těsně minula tyč. Po půl hodině hry se k velkému sólu nadechl novopečený nejlepší fotbalista světa Kaká. Proběhl polovinu hřiště, dostal se do vápna, ale než stihl vystřelit, tak se z něj sám vyhnal a nic z šance nebylo.

O čtyři minuty později opět hrozil Inter a tentokrát už účinněji. Cambiasso narazil míč Cruzovi, který stál na hranici šestnáctky a propálil míč mezi třemi obránci. Dida toho příliš neviděl, a tak neměl šanci zasáhnout. Po 32 minutách byl stav nerozhodný 1:1. "Hosté" se mohli opět dostat do vedení, ale pět minut před koncem prvního poločasu z dvaceti metrů přestřelil branku Ambrosini a pořádně tak rozhněval své spoluhráče, kteří si říkali o míč a byli v dobré pozici. Těsně před poločasovým hvizdem mohl strhnout vedení na stranu "domácích" Javier Zanetti, ale Dida si s jeho střelou poradil.

I ve druhém poločase se hrál oboustranně útočný fotbal a po pěti minutách se po dobrém Maldiniho centru dostal do šance Gilardino, ale slibnou příležitost zahodil. Inter opět rychle kontroval a po pár minutách to byli domácí, kdo se mohli dostat do vedení. Fotbal to byl jako na houpačce a diváci se bavili. Cambiasso se ocitl na hranici pokutového území v dobré střelecké pozici. Na střelu měl dostatek času, ale obrovskou šanci promarnil a branku netrefil. O šest minut později se už Cambiasso po chybě brankáře Didy a trochou pomocí Maldiniho nemýlil. Argentinský reprezentant se opět ocitl na hranici pokutového, ale tentokrát jeho střela dopadla o něco lépe. V cestě mu stál pouze Maldini, přes kterého Dida pravděpodobně neviděl a spadl na levou stranu. Střela ale mířila doprostřed a lehce doklouzala za brankovou čáru.

Po smolném gólu to vypadalo, že se z hráčů AC Milán vypařila veškerá energie. Byl to totiž Inter, kdo po své druhé brance kontroloval utkání a AC Milán k ničemu nepouštěl. V 75. minutě vyslal směrem na Didovu branku dělovku Zlatan Ibrahimovič, ale míč se mezi tři tyče nevešel. V 82. minutě se přece jenom hosté dostali do šance, když z voleje vystřelil Kaká. Brankář Cesar se ale položil velice rychle a střelu zneškodnil. Ve druhé minutě nastavení promarnil skvělou příležitost Ambrosini, když nezužitkoval Seginhovu nahrávku a z bezprostřední blízkosti netrefil. Inter tak ve velkém derby porazil AC Milán 2:1 a kráčí za titulem.

Autor: Ondřej Holzman