Další články

Obrat s bojujícímí Černohorci pojistil Maďarsku první místo, po změně stran řádil Szoboszlai

Maďarsko si v zápase osmého kola skupiny G kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v budapešťské Puskás Aréně poradilo s Černou Horou a vítězstvím 3:1 si upevnilo první místo v tabulce, čímž si zajistilo potenciálně lepší výchozí pozici při losu závěrečného turnaje. Ve 36. minutě sice otevřel skóre černohorský Slobodan Rubežič, dvěma slepenými góly ve druhém poločase ale zápas otočil záložník Liverpoolu Dominik Szoboszlai, který tak uhájil stoprocentní domácí bilanci svého týmu v kvalifikaci. Hosté naopak po prohře přišli o přímý postup a zůstali třetí.

Černohorci se v Maďarsku ještě pokusí zabojovat o EURO

Těžký úkol čeká v Budapešti reprezentaci Černé Hory. Svěřenci Miodraga Raduloviće potřebují k postupu na evropský šampionát bezpodmínečně porazit domácí Maďary a ještě přitom spoléhat na klopýtnutí Srbů proti Bulharsku. Šance aby se to povedlo jsou malé, nicméně pořád existují.

Mezikontinentální souhra pomohla Maďarům k postupu, stvrzenku jim vynesl bláznivý závěr

Hráči Maďarska remizovali v devátém kole kvalifikační skupiny G o postup na mistrovství Evropy na hřišti Bulharska 2:2, a definitivně si tak zajistili postup na závěrečný turnaj konaný příští léto v Německu. Ke třetí po sobě jdoucí účasti na Euru přiblížila hosty branka zástupce korejské nejvyšší soutěže Martina Ádáma, jemuž nahrávala opora Liverpoolu Dominik Szoboszlai. Ačkoliv se pak domácím podařilo průběh duelu, který ovlivnily červené karty na obou stranách, senzačně otočit, v závěru nastavení se za záda vlastního brankáře nešťastně trefil Alex Petkov, čímž odstartoval maďarské oslavy.

Bulhaři čekají na zázrak proti rozjetému Maďarsku

Bulhaři už dávno ztratili možnost probojovat se na evropský šampionát a v předposledním utkání kvalifikace by se konečně rádi dočkali první výhry. Nečeká je ale nic snadného, protože k nim přijede první Maďarsko, které potřebuje odrazit útok druhého Srbska.

Postrach favoritů se v Litvě nečekaně trápil. Maďarsko odvracelo ostudu v poslední půlhodině

Fotbalisté Litvy zaskočili v osmém kole kvalifikace na mistrovství Evropy lídra skupiny G z Maďarska, se kterým na vlastní půdě uhráli remízu 2:2. K překvapivému výsledku nakročil tým z Pobaltí už během prvního poločasu, kdy se prosadil hned dvakrát. Hosté, kteří v posledním roce a půl zdolali například Německo či Anglii, se však nechtěli vzdát své série neporazitelnosti a po změně stran zabrali. To nakonec vyústilo ve srovnání, na kterém měl největší podíl Dominik Szoboszlai, jenž nejprve proměnil pokutový kop a poté asistoval u gólu Barnabáse Vargy.

Maďarsko je krůček od postupu na EURO 2024, v Litvě bude cílit na rozhodující výhru

Maďarsko směle proplouvá kvalifikací o postup na EURO 2024. A poté, co se mu před pár dny podařilo zvládnout důležité utkání proti Srbsku, jehož skalp mimochodem získalo také při zářijovém střetnutí, mu zbývá udělat poslední k tomu, aby si vstupenku na turnaj nadobro zajistilo. Potřebuje k tomu skolit venku Litvu, která má už jen velmi malou naději na úspěch.

Nezastavitelní Maďaři ovládli bitvu o první místo. Srby poslal do kolen výstavním gólem Sallai

Maďarsko v rámci sedmého kola kvalifikace na mistrovství Evropy zvítězilo v atraktivním duelu nad Srbskem 2:1. Domácím se zprvu vůbec nedařilo zachytit tempo zápasu a z herní mizérie je musel opět vytáhnout gólový žolík Barnabás Varga, který v letošní cestě na Euro zaznamenal již svou třetí trefu. Na vyrovnávací hlavičku stopera Strahinji Pavloviće pak dokázal ještě do přestávky odpovědět výstavním volejem zpoza šestnáctky Roland Sallai. Ve skupině G stále neporaženi Maďaři se tak na úkor Srbska osamostatnili v čele tabulky a výrazně se přiblížili účasti na evropském šampionátu.

Maďarsko se chce výrazně přiblížit k postupu, podruhé za sebou mu bude stát v cestě Srbsko

Jeden z klíčových soubojů v boji o přímý postup na ME se ve skupině G odehraje v aréně Puskás v Budapešti. Domácí Maďarsko navazuje na vynikající výkony z Ligy národů, kde trápilo i ty největší favority, v dosavadních čtyřech duelech totiž ještě ani jednou neprohrálo a kráčí za postupem ne EURO 2024 v Německu. Pokud teď zvládne odvetu s největším konkurentem ze Srbska, tak ho o třetí vytouženou účast za sebou téměř jistě nikdo nepřipraví.

Češi opět nerozhodně, s Maďary srovnala krok sešívaná spolupráce

Čeští fotbalisté remizovali v přátelském utkání hraném v Puskás Areně, dějišti pro ně úspěšného osmifinálového klání mistrovství Evropy 2020 proti Nizozemsku, s Maďarskem 1:1. Základní sestava českého týmu doznala v porovnání s duelem proti Albánii hned devíti změn, na což hráči zareagovali zvýšenou aktivitou. Jejich snažení výrazně zkomplikovala branka Rolanda Sallaie zkraje druhé půle, domácí si nicméně pro výhru nedošli, jelikož po perfektní práci Mojmíra Chytila vyrovnal svým prvním gólem za národní tým jeho spoluhráč z pražské Slavie Václav Jurečka.

Rossi nebere zápas s Českem jako přípravu a k narozeninám by si přál vítězství

Trenér maďarských fotbalistů Marco Rossi nebere nedělní zápas s českým týmem jako přípravný. Na tiskové konferenci v Budapešti uvedl, že nasadí silnou sestavu a podobné hráče jako v předchozích duelech. Zkušený italský kouč by rád vítězstvím oslavil dnešní 59. narozeniny.

Stronatiho čeká zápas v "jeho" Maďarsku, tamní fotbal jde podle něj hodně nahoru

Nedělní přípravné utkání české reprezentace v Budapešti bude speciální především pro obránce Patrizia Stronatiho, který už dva roky působí v maďarském klubu Puskás Akadémia. Osmadvacetiletý zadák na vlastní kůži poznává vzestup tamního fotbalu a současné angažmá si nemůže vynachválit.

Češi zkusí proti rozjetému Maďarsku vylepšit dojem po remíze s Albánií

Čeští fotbalisté v neděli v přípravném utkání v Maďarsku uzavřou zářijový reprezentační sraz. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zkusí napravit dojem po čtvrteční kvalifikační remíze 1:1 s Albánií, kterou si zkomplikovali boj o postup na evropský šampionát.

Vlastní gól nastartoval Maďarsko k bleskovému obratu. Srbsko zmrazila trefa Orbána

Fotbalisté Maďarska porazili v pátém kole kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2:1 domácí Srby. Zápas dosud nejlepších týmů skupiny G rozhodly v Bělehradu tři góly v první půli, pod kterými byli podepsáni maďarští střelci. Už v 10. minutě se do vlastní sítě trefil Attila Szalai, hosté však po půl hodině hry dvěma rychlými zásahy otočili skóre. Nejprve srovnal pohotovou reakcí Barnabás Varga, na nějž o dvě minuty navázal brankou Willi Orbán. Maďaři si tak v kvalifikaci udrželi neporazitelnost a přiblížili se k třetímu postupu na Euro po sobě.

Srbsko doma s Maďarskem bojuje o prvenství ve skupině

Stadion Rajka Mitiće se stane ve čtvrtek večer dějištěm hodně napínavého duelu. Domácí Srbsko se v Bělehradu představí proti Maďarům a oběma týmům půjde o hodně. Oba totiž usilují o první příčku skupiny G a oba soky od sebe dělí jen nepatrný rozdíl.