Další články

Island sází na Gudmundssona, Ukrajinci ale mají dobrou defenzivu

Island se opírá o skvělou formu útočného talismanu jménem Albert Gudmundsson, který naplno rozvinul svoje schopnosti už minule proti Izraeli. Jenže tentokrát čeká na Islanďany přeci jen těžší oříšek. Cestují do Wroclawi, kde je uvítá "domácí" Ukrajina.

Izrael úspěch v maďarském azylu opět nenašel. Island přiblížil k Euru šťastný smolař

Reprezentanti Islandu otočili semifinálový duel baráže o Euro a zvítězili nad Izraelem 4:1. Ústřední postavou zápasu se stal Arnór Ingvi Traustason, jenž nejprve netrefil odkrytou bránu a následně zavinil penaltu, po níž se Izraelci dostali ve 31. minutě do vedení. Ostrované však v závěru prvního poločasu obrátili skóre a právě Traustason se stal střelcem vítězného gólu. Domácí ve druhé půli dohrávali v oslabení, a i tak se mohli dostat k vyrovnání, avšak Eran Zahavi zahodil penaltu. Islanďané posléze postup potvrdili, když Albert Gudmundsson dvěma brankami dovršil hattrick.

Izrael bojuje o první účast na Euru s Islandem

Většina týmů má účast na nadcházejícím Euru jistou, ale pár volných míst ještě zbývá. Ve čtvrtek večer se rozehrají semifinálové barážové duely a jedním ze zápasů bude střet mezi "domácím" Izraelem a Islandem. Kdo z nich na budapešťském Szusza Ferenc Stadion uspěje?

Portugalsko zakončilo kvalifikaci bez ztráty. Jeho dominanci stvrdila spolupráce z Manchesteru

Portugalská reprezentace zvládla i poslední utkání kvalifikace na mistrovství Evropy, když v rámci skupiny J porazila na vlastní půdě Island 2:0. O vítěznou trefu se postaral klíčový hráč Manchesteru United Bruno Fernandes, kterému paradoxně asistoval, na klubové úrovni jeho rival z Citizens, Bernardo Silva. Portugalci tak zakončili skupinovou fázi bez ztráty jediného bodu s celkovým skóre 36:2. Hosté naopak zůstali předposlední.

Portugalsko si na závěr kvalifikace hodlá udržet stoprocentní bilanci, proti bude Island

Portugalsko vstupovalo do tohoto kvalifikačního cyklu jako obrovský favorit skupiny J a svou roli bezezbytku potvrdilo - v dosavadních devíti duelech totiž neztratilo jediný bod a s velkým předstihem si zajistilo postup na ME z prvního místa, se sedmadvaceti body nyní drží obrovský osmibodový odstup před druhým Slovenskem. Teď se v samém závěru pokusí zapsat do historie proti nevyrovnanému Islandu.

Slováci se mohou těšit na třetí Euro v řadě. Velkolepým výkonem zazářil oslavující sparťan

Hráči Slovenska zvítězili v devátém kole kvalifikace o mistrovství Evropy v domácím prostředí nad Islandem 4:2 a zajistili si třetí místenku na finálovém turnaji v řadě. Svou pouť na šampionát konaný příští léto v Německu nezahájili nejlépe, neboť zhruba po čtvrthodině hry nečekaně prohrávali. Ještě do přestávky ale zvládli srovnat a zásluhou proměněné penalty Ondreje Dudy vývoj zápasu otočili.

Slovensko krůček od postupu na evropský šampionát, potřebuje bod z duelu s Islandem

Poslední krok musí udělat Slovensko k postupu na evropský šampionát. Z osmi dosavadních utkání získalo na své konto pět výher, a tak si dvě kola před koncem utvořilo luxusní náskok na ostatní konkurenty. Stačí mu teď uhrát proti Islandu bod a bude moci v Bratislavě se svými fandy oslavit kvalifikaci na turnaj. A kdyby ne, bude mít ještě šanci za pár dnů na Balkáně.

Island zasypal outsidera čtyřmi góly, podařený comeback prožil Sigurdsson

Reprezentanti Islandu zvládli utkání osmého kola skupiny J kvalifikace na mistrovství Evropy, když na domácí půdě zdolali Lichtenštejnsko 4:0. Seveřané celých 90 minut jednoznačně přehrávali outsidera skupiny. Na výsledku se skvělým výkonem podepsal navrátilec do reprezentačního dresu Gylfi Sigurdsson. Někdejší opora si po delší pauze připsala 80. start v národním týmu a na jasném vítězství se rovnou podílela dvěma přesnými trefami.

Island se pokusí o relativně snadné body proti Lichtenštejnsku

Island se pokusí ještě trochu přiživit velmi hubené naděje na postup na příští šampionát, když se v pondělí večer představí doma s Lichtenštejnskem. Nemusel by mít moc práce, protože Lichtenštejnsko je tým, který ještě nezískal ani bod.

Islandské podnebí sny Lucemburska nezmrazilo. Žolík Rodrigues nepotřeboval na gól ani minutu

Hráči Islandu remizovali v sedmém kole kvalifikace o postup na mistrovství Evropy ve skupině J na domácí půdě s Lucemburskem 1:1. Zápas, v jehož průběhu spadla teplota až k nule stupňů Celsia, gólově otevřel mladý talent Orri Óskarsson, který se po povedené sezoně v mládežnických kategoriích poprvé prosadil i v seniorské reprezentaci. Červení lvi ale prokázali svou nevyzpytatelnost, když bleskově po změně stran zařídil remízu střídající Gerson Rodrigues. Zisk bodu hosty udržel v reálném boji o druhou příčku, který pomůže rozřešit pondělní souboj se Slovenskem.

Kdo se připlíží ke druhé pozici? Island uvítá doma Lucembursko

Island v dubnu jmenoval do pozice nového kouče Ageho Hareideho. A pokud můžeme rychle hodnotit jeho dosavadní čtyři zápasy, pak je třeba říci, že žádná sláva. Tři prohry, tři vítězství, taková je dosavadní bilance celku ze severu Evropy. Pořád sice může postoupit na závěrečný turnaj, ostatně stejně jako jeho nynější soupeř z Lucemburska, musí toho však hodně dohnat.

Šachovou partii v Reykjavíku ovládl Island. Bosnu v závěru sestřelil žolík Finnbogason

Hráči Islandu zvládli utkání šestého kola skupiny J o postup na mistrovství Evropy, v němž porazili na domácí půdě Bosnu a Hercegovinu 1:0. Aktivnějším z obou soupeřů sice byli hosté z Balkánu, avšak nedostatečná kvalita v zakončení a zákroky Rúnara Alexe Rúnarssona jim vstřelit gól nedovolily. Nakonec je to stálo všechny body, jelikož v nastaveném čase druhého dějství zaúřadoval Alfred Finnbogason, který přinesl domácím druhou výhru ve skupině.

Island i Bosna se ve vzájemném střetnutí pokusí oživit naději na postup

Island i Bosna marně vzpomínají na časy, kdy se probojovaly na evropský či světový šampionát, nebo alespoň byly blízko vytoužené účasti, v posledních letech se však přeci jen zasekly a za evropskou špičkou výrazně zastávají. Ostrovní výběr získal v dosavadních pěti duelech pouhé tři body a není příliš pravděpodobné, že zopakuje senzační čtvrtfinálovou účast z roku 2016. Bosna se na ME ještě nikdy ve své historii nedostala a zatím to vypadá, že ani teď to nevyjde.

Lucembursko přepsalo své dějiny. Po úspěchu s Islandem stanovilo rekordní vítěznou sérii

Hráči Lucemburska porazili v pátém kole kvalifikační skupiny J o postup na mistrovství Evropy 2024 Island 3:1. Domácí celek se rychle ujal vedení díky sebevědomě proměněné penaltě Maxima Chanota, na něhož ve druhé půli navázal rozhodující trefou nadějný útočník Mönchengladbachu Yvandro Borges Sanches. Tým z Beneluxu tak potvrdil výbornou kvalifikační formu, stanovil vlastní rekord v počtu soutěžních vítězství v řadě na tři a je na dostřel postupovým pozicím.