24.10.2010 10:00 CET
1 : 2
(1:0)

Amkar Perm - Lokomotiv Moskva 1:2

Amkar Perm dlouho sahal proti Lokomotivu po bodovém zisku. Železničářům se však povedl závěr utkání a dvěma brankami otočili nepříznivý vývoj ve svůj prospěch a odváží si z Uralu tři body za vítězství 2:1.

Perm se musel v obraně obejít bez diskvalifikovaných Fedoriva s Bělorukovem, od prvních minut se však domácí nemuseli soustředit na obranu, protože se při každé příležitosti hnali dopředu. Už v 6. minutě hlavou rozvlnil síť útočník Amkaru Ristić, ale sudí správně zaznamenal ofsajd. O něco později zahrozil opět Perm, Pejev jen těsně minul branku. Perm byl lepší a dočkal se branky, osamocený Topču si naběhl na centr Ristiće a z prvního doteku překonal Guilherme v brance Loko.

Lokomotiv se v prvním poločase nezmohl vůbec na nic, dokonce ani jednou neohrozil prostor mezi třemi tyčemi Amkaru Perm. V posledních deseti minutách sice Loko kontrolovalo míč, ale bylo mu to k ničemu.

Po změně stran se Moskvané zlepšili. Alijev přidal na aktivitě a vítr v obraně Permu dělal nový muž na hřišti Gatagov. Nicméně šance si hosté pořád nedokázali vypracovat, a tak trenér Semin v průběhu druhého poločasu poslal do hry dva Brazilce - Charlese a Rodolfa. Druhý jmenovaný obránce šel na hrot a tato taktika se vyplatila. V 70. minutě mohl dostat Perm do dvoubrankového vedení střelec první branky Topču, ale Guilherme tentokrát svůj tým podržel.

V 79. minutě byla Lokomotivu darována penalta za údajný faul Čerenčikova na Syčeva. Pokutový kop proměnil Oleksandr Alijev a na světelné tabuli svítil stav 1:1. Zbývalo deset minut a Lokomotiv přidal na obrátkách. Perm začal odpadávat fyzicky a také psychicky poté, co inkasovali branku po velmi kontroverzním rozhodnutí sudího Pettaje. V 86. minutě Čerenčikov hrubě fauloval Brazilce Rodolfa a hosté měli výhodu standardní situace, Wagner na zadní tyči vrátil míč do středu pokutového území, kde souboj s Popovem vyhrál Rodolfo a vsítil vítěznou branku. Lokomotiv po výhře 2:1 zvýšil své šance na účast v evropských pohárech.

Autor: David Kubáň / championat.ru