05.04.202410:34

Liverpool si přisvojil jeden rekord

Liverpool včera hostil Sheffield United a po výsledkové stránce se musel strachovat o výhru 3:1, jednoznačně v jeho prospěch ale hovořily statistiky. Reds dokonce zaznamenali rekord anglické ligy v držení míče, ten měli na kopačkách po 83,1% času.

sport-express.ru
05.04.202409:56

Red Devils přišli i o Evanse

Raphaël Varane není jediným obráncem Manchesteru United, který vinou zranění nedohrál včerejší zápas s Chelsea. Po změně stran putoval předčasně do kabiny rovněž Jonny Evans.

dailymail.co.uk
05.04.202409:18

Varane má opět zdravotní problémy

Raphaël Varane je znovu na marodce Manchesteru United. Francouzský obránce nedohrál včerejší zápas s Chelsea, vinou zranění z něj odstoupil o poločasové přestávce.

04.04.202423:55

Palmer zapsal rekordní pozdní trefu

Ofenzivní záložník Cole Palmer v závěru čtvrtečního zápasu Premier League proti Manchesteru United strhl tři body na stranu domácího týmu, v čase 100:39 přitom zaznamenal vítěznou branku a zároveň dovršil hattrick. Od sezóny 2006/07 si nikdo nepřipsal rozhodující gól později než právě jednadvacetiletý rodák z Manchesteru.

twitter.com/OptaJoe
04.04.202423:19

Premier League - výsledky

Výsledky dnešních zápasů anglické ligy: Liverpool - Sheffield United 3:1 (17. Núňez, 76. Mac Allister, 90. Gakpo - 58. vlastní Bradley), Chelsea - Manchester United 4:3 (19., 90+10. obě z pen. a 90+11. Palmer, 4. Gallagher - 34. a 67. Garnacho, 39. Fernandes).

04.04.202422:41

Liverpool zvládá závěrečné minuty

Liverpool v závěru čtvrtečního mače se Sheffieldem United pojišťoval svoje vedení v 90. minutě, skóroval také v 76. minutě, a potvrdil, že v letošní sezóně obecně umí střílet góly v závěrečných fázích. V posledních 15 minutách všech dosavadních utkání Premier League zaznamenal už 26 přesných zásahů, tedy o 10 více než kterýkoli jiný tým z anglické nejvyšší soutěže.

04.04.202422:12

Gallagher navázal na Pedra z roku 2016

Chelsea vstoupila do čtvrtečního utkání Premier League proti Manchesteru United bezpochyby tou správnou nohou, už po čtyřech minutách hry, konkrétně v čase 3:38, se prosadil Conor Gallagher. Ten tak zaznamenal od roku 2016 nejrychlejší branku The Blues v duelech s Rudými ďábly na ligové scéně, tehdy se v říjnu prosadil dokonce po rovné půl minutě od úvodního hvizdu Pedro.

04.04.202421:37

Núňez potvrdil formu v novém roce

Liverpool zvládl první poločas utkání se Sheffieldem United v rámci vloženého 31. kola, o jedinou branku se přitom postaral uruguayský forvard Darwin Núňez. Ten se tak v kalendářním roce 2024 podílel již na 15 gólech svého týmu napříč všemi soutěžemi, konkrétně 10 přesnými zásahy a 5 asistencemi, což je aktuálně vůbec nejvíce ze všech hráčů Premier League.

04.04.202421:22

Mantato zvažuje nabídku Man United

Teprve šestnáctiletý anglický křídelník s angolskými kořeny Bendito Mantato je zatím součástí mládežnických výběrů Manchesteru United a italský novinář Fabrizio Romano tvrdí, že s ním anglický celek počítá i do budoucích let. Nabídnuta již byla teenagerovi smlouva, ten každopádně stále zvažuje její podpis. Zajímá se totiž o něj řada jiných klubů, jež by ho rády získaly jako volného hráče, lépe řečeno jsou ochotny zaplatit Rudým ďáblům kompenzační poplatek za výchovu.

twitter.com/FabrizioRomano
04.04.202420:51

Blake sledován kluby na Ostrovech

Osmnáctiletý křídelník Adrian Blake v létě minulého roku přestoupil z Watfordu do Utrechtu, kde postupně začíná nakukovat do áčkového výběru, vsítil dokonce již svůj první gól v Eredivisie, a podle italského insidera Fabrizia Romana ho sleduje několik blíže nespecifikovaných celků z Anglie. Není každopádně jasné, zda nizozemský klub bude chtít hráče vůbec udávat na jinou adresu, vždyť už v průběhu ledna odmítl několik nabídek, jež zahrnovaly byť jen případné hostování.

04.04.202420:24

Liverpool promlouvá s Amorimem

Jürgen Klopp od nové sezóny nebude figurovat jako hlavní šéf lavičky Liverpoolu, anglický celek tak usilovně hledá náhradu. Francouzský server Foot Mercato přitom potvrdil nedávné zvěsti o tom, že by mohl mít zájem o Rúbena Amorima, současného lodivoda Sportingu. Na toho se nyní vedení The Reds pevně upnulo poté, co žhavý kandidát na budoucí uvolněný post Xabi Alonso oznámil, že zůstane v Leverkusenu. Oficiálně tak již započala jednání s devětatřicetiletým Portugalcem.

getfootballnewsfrance.com
04.04.202419:52

Ortega na odchodu z Man City?

Manchester City by mohl v létě opustit Stefan Ortega, jenž plní roli dvojky za Edersonem. Jednatřicetiletý Němec chce rok před koncem smlouvy zvážit další budoucnost.

abola.pt
04.04.202418:32

Tchouaméni v hledáčku Chelsea

Chelsea může v létě opustit Conor Gallagher, za něhož si londýnský klub vyhlédl náhradu. Podle informací Mundo Deportivo mají Blues zájem o Auréliena Tchouaméniho z Realu Madrid.

04.04.202416:57

De Zerbi očekává návrat Undava

Deniz Undav hostuje z Brightonu ve Stuttgartu, který může aktivovat opci, což by jistě neuvítal Roberto De Zerbi. Manažer anglického klubu očekává, že se 27letý útočník vrátí k "Rackům".

transfermarkt.de
04.04.202412:48

V Premier League se činí náhradníci

Bez započítání vlastních gólů vstřelili náhradníci v letošním ročníku Premier League 133 gólů, což je nejvíce v historii soutěže během jedné sezony.

04.04.202412:27

Mbabu nezůstane v Augsburgu

Augsburg nebude usilovat o setrvání Kevina Mbabua, jenž v bavorsko-švábském klubu hostuje z Fulhamu. Bundesligový klub nemá opci, hlavní překážkou je ale vysoký plat.

kicker.de
04.04.202410:34

Rodri si vylepšil osobní maximum

Manchester City zvládl důležitý zápas s Aston Villou (4:1), na čemž se úvodním gólem podílel Rodri. Pro španělského záložníka to byla osmá soutěžní branka v sezoně, čímž si vylepšil kariérní maximum.

04.04.202408:08

Foden ve vybrané společnosti

Manchester City včera přehrál Aston Villu (4:1), na čemž se hattrickem podílel Phil Foden. Pro anglického reprezentanta se jednalo o třetí hattrick v Premier League, více jich před dovršením 24 let zaznamenali jenom Robbie Fowler (7), Michael Owen (7), Harry Kane (6) a Erling Haaland (5).

03.04.202423:11

Výsledky dnešních zápasů anglické ligy: Arsenal - Luton 2:0 (24. Ødegaard, 44. vlastní Hashioka), Brentford - Brighton 0:0, Manchester City - Aston Villa 4:1 (11. Rodri, 45+1., 62. a 69. Foden - 20. Durán).