Southampton FC   -   Manchester City

0 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 6.32 - 4.63 - 1.53

Southampton FC - Manchester City 0:1

100 bodů! Slovy jedno sto bodů. Až ve čtvrté minutě nastaveného času se Manchester City dočkal kýženého gólu na hřišti Southamptonu, který suverénnímu mistrovi zajistil pokoření bájné tříciferné hranice. Slavit navíc mohou oba týmy společně, protože domácí tým se díky dnešní prohře Swansea udržel v Premier League.

O trojici sestupujících bylo prakticky rozhodnuto už před zápasem, chtělo to jen definitivní pojistku. Rozdíl mezi Swansea a Southamptonem byl sice tříbodový, dále byl však přítomen ještě devítigólový odstup ve skóre. Saints tak stačilo umlčet ďábelskou ofenzivu Citizens nějakou tu půlhodinku, aby se stroj nerozjel, a vše bylo v suchu.

A to se jim v prvním poločase dařilo vskutku excelentně. Anglický mistr za celých 45 minut netrefil prostor tří tyčí, což mimo jiné znamenalo i to, že fotbal zrovna nepřetékal atraktivitou. Southampton byl překvapivě blízko gólu po sedmi minutách, Hoedtovu dobrou hlavičku totiž zastavilo až břevno. Stoper nebezpečně napřahoval ještě v polovině úvodního dějství, i když tentokrát mimo.

Až po změně stran Manchester City prokázal, proč za celý ročník nasázel neskutečných 106 gólů. Citizens v některých pasážích zamykali soupeře v jeho vápně a neúnavně obléhali šestnáctku Southamptonu. Po hodině hry se jako první blýskl Raheem Sterling, jehož tečovaná střela orazítkovala tyčku.

Následovala hlavička Stonese pod břevno, rána De Bruyna těsně vedle - vše ale pod dozorem výtečného McCarthyho. Na druhé straně naopak musel za vyběhnuvšího Edersona Fernandinho, který Tadicóvu střelu odkopával z brankové čáry. Tak blízko byl Southampton vítězství, až bylo skoro nespravedlivé, že nakonec ze zápasu odešel úplně bez bodu. Díky záchraně to ale svěřence Marka Hughese mrzet nemusí.

Ve čtvrté minutě nastavení každopádně Kevin De Bruyne vykouzlil patnáctou asistenci v sezóně, Gabriel Jesus vysoký a dlouhý míč skvěle zpracoval a přeloboval bezmocného McCarthyho v bráně Saints. Hráči Manchesteru City i Pep Guardiola začali slavit, jako kdyby jim gól zajistil titul, ale není divu - 100 bodů v Premier League znamená ještě víc - pomyslnou nesmrtelnost.
Autor: Marek Ustohal