13.08.2017 17:00 CET
4 : 0
(1:0)

Manchester United - West Ham United 4:0

Lepší start si snad Rudí ďáblové ani nemohli přát. Totální dominance, parádní fotbal, čtyři branky v síti West Hamu, z nichž hned dva obstarala miliónová posila z Evertonu, Romelu Lukaku.

Manchester do zápasu pořádně vletěl a své fanoušky od prvních minut bavil rychlými kombinacemi a individuálními finesami. Po deseti minutách se ke střele z nebezpečné pozice dostal Mchitarjan, branku Joea Harta však vysoko přestřelil. O chvíli později se dostal z úhlu sám před brankáře hostí Mata, překonat jej však nedokázal. Tentýž hráč pak v další šanci servíroval přihrávku před prázdnou branku pro belgického forwarda, ovšem obrana hostí ještě zvládla nebezpečí odvrátit.

To už ale neplatilo po půlhodině hry - rychlý brejk potáhl Rashford, míč pak precizně předložil Lukakovi, jenž tvrdou ranou o tyč otevřel skóre zápasu. West Ham na hřišti jakoby ani nebyl, vědět o sobě dal až koncem půle, kdy Noble zpoza vápna vysoko přestřelil. S úvodním poločasem tak domácí mohli být spokojení, odnášeli si z ní hubené vedení.

To se jim podařilo navýšit sedm minut po změně stran, kdy si na centr Mchitarjana naskočil opět Lukaku a přesnou hlavičkou k tyči nedal Hartovi vůbec žádnou šanci zasáhnout. Zdramatizovat zbývající minuty mohl po hodině hry Arnautovič, který přetlačil Blinda, ovšem svou hlavičku nakonec nasměroval pouze do břevna.

Na druhé straně pálil z nadějné pozice nad Rashford a v další šanci mohl hattrick dovršit Lukaku, ovšem jeho zakončení nakonec bránící hráči zvládli zablokovat. Závěrečných deset minut nakonec přineslo ještě dva zásahy. Po parádním pasu Mchitarjana se sám před Hartem nemýlil Martial, o chvíli později se zase prosadil Pogbou přízemní střelou zpoza šestnáctky.

Autor: Víťa Srp