12.02.2017 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Swansea City - Leicester City 2:0

Šest zápasů v roce 2017, stále žádná výhra a, co hůř, stále žádný vstřelený gól. Propad Leicesteru nepřestává brát dech tím nejhorším možným způsobem. Naopak Swansea si pod Paulem Clementem připisuje vitální tři body do tabulky, kterou se posouvá už na 15. příčku...

Claudio Ranieri sice před zvládnutou středeční odvetou FA Cupu s Derby ustál hlasování vedení o důvěře, teď by si ale možná zasloužil další. Jeho zjev u postranní čáry totiž působil dosti odevzdaně; dvěma brankám na prostoru pouhých osmi minut z konce první půle přihlížel nehnutě, jakoby bezradně.

Utkání se rozjíždělo zvolna, pak ho ale ve 36. minutě parádním volejem pročísl Alfie Mawson a v nastavení úvodního dějství direkt vlastnímu týmu uštědřil brankář Schmeichel, který kuriózně po prohře 0:3 s Manchesterem United popisoval obhajobu Foxes jako "trapas".

Tentokrát si dánský gólman ostudu uřízl sám, když svůj výhoz od branky nasměroval přímo ke Carrollovi, jenž odstartoval krásnou kombinaci mezi Llorentem a Sigurdssonem, na jejímž konci stál zakončující Martin Olsson.

V druhém poločase Leicester vzdoroval přeci jen lépe a střídající Slimani už i nějak prověřil Fabianského, na body však žádná taková snaha ani omylem nestačila. Foxes se tak stali prvními úřadujícími šampiony, kteří v lize prohráli pětkrát v řadě, od Chelsea roku 1956.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.com