19.11.2016 13:30 CET
1 : 1
(0:0)

Manchester United - Arsenal FC 1:1

Ani desátý pokus na Old Trafford Arsenalu nevyšel, remíza z hřiště Manchesteru United však má pro Kanonýry cenu zlata. Svěřenci Arséna Wengera tahali především ve druhém poločase za výrazně kratší konec, jenže minutu před koncem základní hrací doby rozhodl o konečném výsledku 1:1 střídající Olivier Giroud. Gól Juana Maty tak Rudým ďáblům kýžené tři body nepřinesl...

José Mourinho každopádně prokázal, že to na Arséna Wengera prostě umí - a je jedno, jestli na lavičce Chelsea nebo Manchesteru United. Především v obranné fázi byli domácí výborní a Arsenal se za celý zápas dostal k jedné jediné střele na branku. Oba celky se každopádně dostaly do mírné výsledkové recese, Arsenal vyhrál jediný z posledních čtyř zápasů, United dokonce jeden z posledních šesti.

Úvod ostře sledovaného šlágru se povedl, hráči se před hlasitými tribunami donutili lítat nahoru-dolů a na obou stranách to hučelo. Juan Mata z přímého kopu zamířil těsně vedle, aktivní Alexis Sánchez se pak dostal k hlavičce na hranici malého vápna, jenže nedokázal směr své střely dobře stočit mezi tři tyče.

Uprostřed dějství ovšem, jak už to u velkých zápasů bývá, přišla nudnější pasáž, kterou až v závěru poločasu rozčísli fotbalisté Manchesteru United. Nebezpečně střílel hlavně Juan Mata, jehož musel Petr Čech zastavit bryskním pádem k tyči. O něco méně se český gólman zapotil při střelách Anthonyho Martiala.

Velké rozhodnutí musel v zápase učinit i sudí André Marriner. Diskutabilní souboj Monreala s Valenciou posoudil jako čistý, ale pomohl i Manchesteru, jelikož Matteo Darmian mohl dostat v prvním dějství hned dvě žluté karty.

Po obrátce hrál prakticky jen jeden tým, vždyť Arsenal vystřelil za celý zápas na bránu jedinkrát. Stačilo mu to však na bod za remízu 1:1. Parádní gól Juana Maty po dobré práci Pogby a Herrery totiž smazal střídající Olivier Giroud. Další žolík Alex Oxlade-Chamberlain se na pravé straně přehnal přes Rashforda a parádním centrem dal francouzskému útočníkovi dokonalou pobídku.

Autor: Marek Ustohal