04.03.2017 13:30 CET
1 : 1
(1:1)

Manchester United - AFC Bournemouth 1:1

Velké překvapení se zrodilo po obědě na Old Trafford. Domácí celek nedokázal využít mnoha šancí, pokutového kopu a ani početní výhody, kvůli čemu se s Bournemouthem rozešel smírně po výsledku 1:1.

Úvodní půlhodinka přitom vyzněla jasně ve prospěch United. Už ve druhé minutě se po chybě v rozehrávce hostů dostal k zakončení Rooney, svou hlavičku ale mezi tři tyče nenasměroval. V páté minutě se po rychlém brejku řítil sám na Boruče Pogba, jeho střelu však brankář Bournemouthu dokázal vyškrábnout na rohový kop.

Na druhé straně se zase po obyčejném nákopu dostal do samostatného nájezdu Afobe, který přetlačil Roja, jenže v rozhodující chvíli podklouzl a De Geu tak neobešel. Ve čtrnácté minutě pronikl do vápna Martial a před prázdnou brankou našel Ibrahimoviče, který však míč ze dvou metrů nedokázal usměrnit do sítě.

Domácí nepolevovali v tlaku a svým fanouškům nabízeli skutečně festival promarněných příležitostí. V další šanci neuspěl ani Martial, kterého opět vychytal vynikající Boruč. Zaplněné Old Trafford tak rozradostnil až ve třiadvacáté minutě stoper Rojo, který šikovně nasměroval střelu Valencii přesně k tyči.

Po vedoucím gólu se utkání přece jenom uklidnilo a hra se opticky trochu vyrovnala, nicméně Bournemouth se k ohrožení branky Davida de Gey vůbec nedostával. Až ve 39. minutě našel Afobe ve vápně Pugha, kterého hloupě fauloval Jones, čímž soupeři nabídl obrovskou šanci ke srovnání skóre. Tou nepohrdl Joshua King, který ranou pod břevno nedal brankáři domácích žádnou šanci.

První půle skončila pořádným zmatkem. Nejprve Tyrone Mings zákeřně šlápl na hlavu Zlatana Ibrahimoviče, který mu vše vrátil o pár chvil později, kdy jej ve výskoku udeřil loktem. Hlavní sudí neviděl ani jeden z těchto prohřešků, žlutou kartou však potrestal Surmana za drobné strčení do hrudi švédského reprezentanta. Sám si však v tu chvíli neuvědomil, že se jedná už o druhý karetní prohřešek tohoto hráče, tudíž mu zapomněl ukázat kartu barvy červené - na jeho omyl jej upozornil až jeden z asistentů, načež tedy Bournemouth po obrovském zmatku pokračoval jen s deseti hráči.

Jestliže někdo čekal, že United svého soka v druhé půli ze hřiště doslova smetou, musel být pořádně zklamán. Oslabený Bournemouth totiž předvedl daleko lepší defenzivní výkon, což v kombinaci s narůstající nervozitou domácích znamenalo, že šance se rodily jen velmi ztěžka. Nebezpečí představovaly převážně dalekonosné pokusy Pogby či Rooneyho, se kterými si ale Boruč poradil.

V 71. minutě však mohl Manchester do vedení poslat Ibrahimovič, který dostal po ruce Smitha výhodu pokutového kopu. Brankář Bournemouthu se však vyznamenal a přízemní střelu skvělým zákrokem zlikvidoval.

Ve zbytku utkání se United zmohli již jen na centry a nákopy do pokutového území, které nakonec ještě přinesly dvě nadějné šance v nastaveném čase. U obou byl Pogba, který ale nejprve kompletně promáchl, v druhém případě jej na poslední chvíli zablokovali obětaví obránci hostí, a tak se tedy parta Joseho Mourinha musela spokojit s pouhým bodem za remízu 1:1.

Autor: Víťa Srp