31.10.2015 16:00 CET
2 : 1
(0:0)

Manchester City - Norwich City 2:1

Norwich přijel s jasnou taktikou vymazat vzpomínky na debakl z roku 2013. Koncentrovaná obrana společně s nepřesně mířícím Bonym tak dlouho držela bezbrankový stav, který zlomil až premíérovou trefou v anglické lize Otamendi a i díky němu se tak Manchester drží na čele tabulky. Dramatický závěr, který přinesl i dva pokutové kopy totiž vyzněl lépe pro Citizens.

Úvodní minuty dávaly tušit, že domácí mnoho prostoru soupeři nedají, přesto se museli po čtvrthodině strachovat, když akci po rohovém kopu končil povedeným centrem Brady a Jerome tečoval jen těsně vedle branky bezbranného Harta. Až ve 21. minutě se do první výrazné šance favorita dostal Bony, ten ale chybné rozehrávky využil k prudké ráně decimetry od bližší tyče.

Poté, co do stejných míst mířil i ve 27. minutě po předávce od De Bruyneho, zahrozili opět hosté a Hart tentokrát musel ukázat kvality proti tvrdému pokusu Jarvise z hranice vápna, kterého našel trestuhodně čistou uličku Jerome. Na druhé straně vynikl Rudy po přímém kopu z pětadvaceti metrů, který neúspěšně kroutil k bližší tyči Touré.

Citizens se v závěru první půle neprezntovali zrovna jako tým, který si jde pro tři body, změnit to měl osm minut po změně stran Iheanacho, ten se ale pokutového kopu domáhal zbytečně. Radost z otevření skóre si tak až v 67. minutě vychutnal dobře hrající Otamendi, který po rohovém kopu De Bruyneho hlavičkoval téměř z penaltového bodu dokonale pod břevno a připsal si tak svůj první gól v Premier Leuage.

Pojistku měl krátce poté na hlavě Bony Wilfried, místo toho však dokonal hattrick těsně nepřesných pokusů ve vyložené příležitosti. Vše pak dovršil deset minut před koncem po fotbalovému oku lahodící akci s Kolarovem, kdy tváří v tvář brankáři opět pálil mimo tři tyče. A nechybělo mnoho, aby jeho několikeré zaváhání stálo favorita body. Deset minut před koncem totiž zaváhal Hart, nikým neatakován neudržel centr Redmonda v rukavicích a Jerome dal jeden z nejsnazších gólů své kariéry.

Jeho druhý zásah v sezóně ale nakonec nikterak dělení bodů neovlivnil. Russell Martin totiž své první vyloučení v dresu Norwiche nechal smolně na svůj 105. start v Premier Leauge, když pět minut před koncem zahrál ve vápně rukou. Yaya Touré zatím všech osm penalt v nejvyšší anglické soutěži proměnil a nemýlil se ani na devátý pokus. Docílit jubilejní desítky pak mohl v sedmé minutě nastavení, jen kdyby chvíli předtím nestřídal. Faul Bradyho na Sterlinga tak měl potrestat Kolarov, mezi tři tyče však nezamířil.

Autor: Josef Gvoždiak / bbc.com, espnfc.com