12.09.2015 16:00 CET
0 : 1
(0:0)

Crystal Palace - Manchester City 0:1

Jízda pokračuje! Manchester City je stále neporažený, stále bez ztráty jediného bodu a stále bez inkasované branky. Hrdinou utkání na půdě Crystal Palace se stal mladičký Kelechi Iheanacho, jenž coby střídající hráč v poslední minutě rozhodl o vítězství Citizens 1:0.

Úvod utkání odpovídal tomu, že se střetly první a druhý nejlepší tým aktuální tabulky Premier League. Hrálo se nahoru-dolů, v permanenci byli oba brankáři i veškerý zbytek hráčů na trávníku. Jako první výrazně zahrozil Wilfried Bony, který nastoupil při absenci Davida Silvy a Raheema Sterlinga; hlavičkou po centru Navase poprvé vystrašil McCarthyho.

Jen o dvě minutky zaváhal letos precizní Mangala a Yannick Bolasie uháněl z úhlu na Harta. Jeho pokus však anglický brankář dokázal lapit. Postupem času se však hra řadou nedovolených zákroků rozkouskovala a Man City inkasovalo třetí ránu v podobě zranění klíčového muže. Sergia Agüera nahradil debutant a rekordní nákup v jedné osobě - Kevin De Bruyne.

Po půlhodině už si belgický středopolař mohl připsat první asistenci v novém angažmá - stačilo mu jen přihrát do vápna na Bonyho. Africký forvard se odpoutal od Hangelanda a zachraňovat musel Alex McCarthy; dorážku pak zblokoval stoper Dann. Ze strany Eagles přispěchal s velkou šancí ještě Sako, ale jeho rána po centru Zahy mířila hodně mimo.

Po pěti minutách druhého dějství si diváci na Selhurst Parku užili to, co předtím snad pouze ti v Manchesteru na Old Trafford při fatálním selhání Fernanda Torrese. Kevin De Bruyne poslal do samostatného úniku Jesuse Navase, jenž obešel i McCarthyho, jenže levačkou netrefil prázdnou branku.

Crystal Palace se dlouho bránil, až v sedmdesáté minutě musel Joe Hart zasahovat po hlavičce Jasona Puncheona, která nadělala jedničce Albionu velké potíže. Dvě minuty před koncem měl na noze rozhodnutí střídající Gayle, avšak po centru Zahy byl v obtížné pozici a vnější stranou kopačky sám před Hartem zamířil vedle.

Když už se zdálo, že Manchester City poprvé v letošní sezóně ztratí, vlétl na hřiště teprve osmnáctiletý Nigerijec Kelechi Iheanacho. Tomu stačilo pouhých 54 vteřin, aby pohotově dorazil do odkryté sítě Nasriho střelu, kterou McCarthy vyrazil pouze před sebe.

Autor: Marek Ustohal