14.02.2016 13:00 CET
2 : 1
(0:1)

Arsenal FC - Leicester City 2:1

To je příběh! Danny Welbeck se po bezmála deseti měsících vrátil na trávníky Premier League a hned rozhodl jeden z nejdůležitějších zápasů letošní sezóny. Arsenal díky jeho brance z nastaveného času využil čtyřicetiminutovou přesilovku a porazil Leicester 2:1. Oním červeným hříšníkem byl Danny Simpson, jenž tak znehodnotil vedoucí gól Vardyho z penalty. O vyrovnání se postaral Theo Walcott.

Už v první minutě zápasu měl Arsenal solidní šanci, jež by osudu utkání nastavila úplně jiný rámec. Alex Oxlade-Chamberlain pronikal z pravé strany do šestnáctky, místo střely však volil přihrávku, kterou na roh uklidil Simpson. Následný centr však právě přes Simpsona trefil hlavou Alexis Sánchez, jenž pouze o malý kousek minul šibenici Schmeichelovy branky.

První vzrušující okamžiky šlágru si diváci užili po čtvrthodině hry. Kasper Schmeichel nejprve perfektním čtením hry přerušil Ramseyho postup na branku - a tím vlastně založil protiútok svého týmu. Dokončit se jej snažil Marc Albrighton, jehož centr do vápna na Jamieho Vardyho neměl chybu; zakončení hlavou nejlepšího střelce Premier League se však střetlo se skvělým zákrokem Petra Čecha.

Po půlhodině hry se málem Arsenal dostal do vedení - báječný balón Özila Giroud poslal zády k brance hlavou do sítě, jenže v době přihrávky se ocitl v drobném ofsajdu. V dresu Leicesteru předvedl opět takřka dokonalý výkon defenzivní záložník N’Golo Kanté, jenž za celý duel vybojoval úžasných 13 míčů z kopaček soupeřů. Byl všude a hrozil i v ofenzivě - pět minut před pauzou kroutil míč z rohu vápna do šibenice, ale Čech skvěle kryl.

Francouzský záložník měl prsty i v prvním gólu utkání, který vstřelil z penalty Jamie Vardy. Kanté míč posunul na Vardyho, načež jej tvrdě a zbytečně sestřelil Koscielny. Vardy následně zavezl míč do vápna a po kontaktu s Monrealem si vykoledoval pokutový kop. Ten proměnil nekompromisní ranou k pravé tyči, a to na samém sklonku prvního dějství.

Klíčový moment zápasu však přišel krátce po změně stran. Danny Simpson totiž v průběhu deseti minut uviděl dvě žluté karty, přičemž ta druhá byla minimálně diskutabilní. Arsenal však čtyřicetiminutovou přesilovku využil naprosto dokonale. Po četných střídáních si oba týmy zvykaly na novou situaci, v sedmdesáté minutě však Bellerín odcentroval do vápna, Giroud nádherně míč přiťukl k žolíkovi Theo Walcottovi, a ten vyrovnal.

I Leicester měl několik možností k protiútoku, zakončení předvedl Vardy slabě do Čecha a Kanté. Ten pálil zajímavěji, ale vedle. Více ze hry měl pochopitelně Arsenal. Největší nápor Kanonýři spustili pět minut před koncem základní hrací doby. Do té chvíle se Foxes dařilo perfektně bránit - v inkriminovaných momentech vždy někdo zakročil - ať už Huth, střídající Gray nebo Schmeichel.

Po Özilově centr mohl sám pár metrů od branky rozhodnout Per Mertesacker, jeho hlavička však mířila těsně vedle. Krátce na to přišel centr tentokrát z pravé strany, po němž dostal dostatek času na zpracování a zakončení Olivier Giroud. Schmeichel však proti jeho dobré střele vytáhl nejlepší zákrok utkání a udržel stav vyrovnaný.

V nastaveném čase však Leicester o kýžený bod přišel. Marcin Wasilewski, který přišel na trávník právě místo vyloučeného Simpsona, se dopustil v poslední minutě utkání hloupého a divokého faulu, po němž měl Arsenal poslední naději na úspěch. Özilův míč prodloužil mimo dosah Schmeichela Danny Welbeck, který se po deseti měsících vrátil na trávník v tom nejlepší stylu.

Autor: Marek Ustohal