26.10.2014 17:00 CET
1 : 1
(0:0)

Van Persie v nastavení vystřelil United bod proti Chelsea

Šlágr devátého kola zklamal, závěr zápasu nicméně emoce vyvolal. Manchester United nebyl proti prvnímu týmu Premier League horším týmem, a když tak Van Persie v poslední minutě nastavení smazal Drogbův vedoucí gól, radovali se domácí zaslouženě. Chelsea přesto zůstává se čtyřbodovým náskokem na čele.

Red Devils na lídra tabulky vlétli ve velkém stylu. Ani závar po spolupráci Van Persieho s Fellainim, ani nepovedená volej Di Maríi ve vyložené pozici však Courtoise do úzkých nedostaly. Teprve po dvaadvaceti minutách se belgický brankář opravdu zapotil. Januzaj překrásně vyslal do nájezdu Van Persieho, jenž ovšem na včasně vyběhnuvším gólmanovi ztroskotal.

Chelsea se v ofenzivě dlouho hledala. V útoku chyběl Londýňanům zabiják Diego Costa, který byl v sestavě nahrazen už 36letým Drogbou. Více legenda než užitečný forvard na mladou obranu United nestačil, Luke Shaw navíc dokázal při většině ofenzivních snažení vygumovat Williana a jedinou hrozbou tradičně zůstal nepolapitelný Eden Hazard. Byl však sám.

Chelsea se v utkání držela netradičně zpátky, dvakrát za krátkou chvíli zhruba po půlhodině hry měla nicméně možnost protiútoku. Velkou chybu United v rozehrávce využil Willian, který uháněl do souboje 1 na 1 se Smallingem - anglický stoper si s ním však snadno poradil. Další zajímavě vyhlížející akci zase špatnou přihrávkou zmařil Drogba.

Africký útočník se mohl blýsknout pět minut před přestávkou, kdy jej na hranici vápna našel aktivní Oscar. Drogbův pokus překvapit De Geu na přední tyči však nevyšel, gólman byl hbitý a míč vyrazil. Na druhé straně to zahučelo podobně, když mladík Januzaj tvrdě vypálil a jen těsně minul prostor tří tyčí. Dokonalou pozici měl pak Mata, jenže svou ranou z nějakých 12 metrů by přestřelil i ragbyovou branku.

Manchester United mohl žehrat nad svou neefektivností. Sedm minut po přestávce totiž udeřili modří. Už Eden Hazard nevěřil svým očím, že po svém geniálním průniku neproměnil samostatný nájezd. De Gea fantasticky vyrazil míč na roh, načež přišel konečně čas Didiera Drogby. Zkušený fotbalista se odpoutal od Rafaela, v obtížné pozici si vyskočil na centrovaný míč a otevřel skóre - 0:1.

Místo toho, aby jeden z týmů (či snad oba) první branka nakopla, se hra naopak uklidnila. Krátce po trefě ještě nebezpečně pálil Willian, ale pak... ticho po pěšině. Sporadické situace, jako ta s Ivanovićovou střelou z úhlu nebo dalším pokusem Williana, tentokrát vedle, fanoušky vytrhávaly z letargie jen na chvíli.

Až v závěrečné čtvrthodině spustili domácí alespoň částečný tlak. Velkou šanci na vyrovnání měl Robin van Persie, zřejmě nejlepší ofenzivní hráč United, jenže zas a znova v koncovce selhal - naopak Courtois opět zaperlil reflexním zákrokem.

Na situaci z poslední minuty nastavení, jež následovala po dosti diskutabilním (z pohledu obou karet) vyloučení Ivanoviće, už ale nestačil. Hlavičku Fellainiho ještě fantasticky vyrazil, ale dorážka Van Persieho rozvlnila síť a zajistila Manchesteru United nejspíš zasloužený bod za remízu 1:1.

Autor: Marek Ustohal