06.04.2014 17:00 CET
1 : 2
(1:1)

Liverpool přestřílel West Ham z penalt

Liverpool si díky dvěma proměněným pokutovým kopům Stevena Gerrarda poradil na hřišti nevyzpytatelného West Hamu a zvítězil 2:1. Vrací se tak na první příčku tabulky, kde s dvoubodovým náskokem shlíží na Chelsea. Hammers bodová ztráta mrzet příliš nemusí, už teď - pět kol před koncem - je West Ham s devítibodovým náskokem na Fulham prakticky zachráněn.

Steven Gerrard, to je penaltová mašina. V letošním ročníku jich zahrával už jedenáct a deset z nich proměnil. Pokud bude Liverpool v nastoleném trendu pokutových kopů (6 z posledních 6 zápasů), pokoří jistě i rekord Andyho Johnsona, který jich v dresu Crystal Palace proměnil v sezóně 2004/05 hned jedenáct.

Dnešní vítězství Reds se nerodilo snadno. První penaltu proměnil Gerrard až na konci prvního poločasu a do té doby to žádná hitparáda brankových příležitostí nebyla. V samém úvodu sice Luis Suárez s přímého kopu jen těsně přestřelil, ale do přestávky už jen jednou stejný střelec trefil břevno. Až krátce před přestávkou opět Suárez nastřelil ruku Tomkinse a kapitán Liverpoolu otevřel skóre.

Vedení ale Reds dlouho nevydrželo, ještě v nastaveném čase totiž stihl vyrovnat obránce West Hame Guy Demel. Gól ale možná platit neměl, jelikož Mignoleta při centru atakoval v malém vápně Carroll a čárový signalizoval hlavnímu sudímu Anthony Taylorovi faul - režisér zápasu však branku přesto uznal.

Necelou čtvrthodinu po obrátce byli domácí dokonce blízko vedení v zápase, když břevno tentokrát hlavou rozezvonil Andy Carroll. Deset minut nato ovšem další penaltou rozhodl o výsledku Steven Gerrard. Penaltové rozhodnutí však bylo velmi diskutabilní, jelikož Adrián před (ne)kontaktem s Flanaganem zasáhl míč.

V závěru mohl Liverpool ještě několikrát zvýšit na rozdíl dvou branek. Suárez nastřelil břevno, poté uruguayský forvard neuspěl ani při samostatném nájezdu, kdy jej dobře vychytal Adrián. V poslední minutě ještě velmi nebezpečně pálil Raheem Sterling, ale i jeho pokus gólman Hammers kryl. Reds tak zvítězili v Upton Parku 2:1.

Autor: Marek Ustohal