11.01.2014 16:00 CET
2 : 0
(0:0)

Tottenham ve druhé půli udolal Crystal Palace

Tottenham pokračuje novým manažerem Timem Sherwoodem ve zlepšených výkonech i výsledcích a uspěl i dnes v domácím duelu s Crystal Palace. Popáté za sebou tak neprohrál a poskočil na pátou příčku tabulky. Eagles naopak díky výhře Sunderlandu na hřišti Fulhamu spadl na samé dno Premier League.

Favorit utkání vstoupil do malého londýnského derby lépe, konkrétně o sobě dal vědět mladičký záložník Bentaleb, jehož tečovanou střelu musel zastavit Speroni. 19letý Francouz zaperlil i po půlhodině hry, když fantastickou ranou z pětadvaceti metrů rozezvonil tyč, načež míč přejel přes brankoviště a kousíček za druhou tyčkou zajel za brankovou čáru.

Jenže to bylo z repertoáru Tottenhamu v první půli vlastně vše. Mnohem více šancí na gól měli překvapivě hráči Crystal Palace, tu největší přitom spálil už po sedmi minutách hanebným způsobem Jason Puncheon. Chamakh upadl v šestnáctce po souboji s Dembelem a pokutového kopu se chopil právě 27letý Angličan. Penaltu si však patrně spletl s odkopem od brány a napodobil legendární pokusy Beckhama či Ramose.

Nebyla to však jediná šance Eagles na vedoucí gól. Llorise prověřil štiplavou ranou Jerome; tečovaným projektilem pak těsně vedle zamířil Puncheon. Z následného rohu navíc hosté vyprodukovali zajímavý závar, který klidně mohl skončit míčem v brance Spurs. V cestě za čáru mu však paradoxně zabránil Bolasie.

Druhý poločas už ale domácí podle očekávání ovládli. Stačilo jim pět minut k tomu, aby otevřeli skóre. Naughtonův krásný dlouhý pas na hranici vápna prodloužil Adebayor k Eriksenovi, dánský středopolař si těžký míč zpracoval a z druhého doteku jej nechytatelně napálil do šibenice Speroniho klece.

Blízko druhého zásahu byl střídající Defoe, který je z Tottenhamu na odchodu do Toronta. Průnik do vápna zakončil povedenou střelou, která však pod dohledem Speroniho a Adebayora branku netrefila. Drobný útočník se prosadil až dvacet minut před koncem. Míč na něj protlačil Lennon, Defoe si ve vápně poradil s Moxeym a přes Speroniho zvýšil na konečných 2:0.

Crystal Palace sahal alespoň po snížení, ale i přes solidní příležitosti se mu to nepodařilo. Střídající Guedioura pálil ze solidní vzdálenosti těsně vedle, Chamakhovu hlavičku posunul konečky prstů nad břevno Lloris a Tottenham tak dotáhl vítězství s čistým kontem do konce.

Autor: Marek Ustohal