04.12.2013 20:45 CET
3 : 0
(1:0)

Swansea rázně srazila Newcastlu hřebínek, doma ho smetla 3:0

Se skvělou náladou vyrážel Newcastle na daleký výlet do Walesu. Čtyři výhry v řadě mnohdy neposbírají v této fázi sezony ani zcela elitní kluby Premier League, Newcastlu se to v listopadu podařilo. Na hřišti Swansea ale vyhořeli a po porážce 0:3 musí své nohy rychle vrátit zpátky na zem. Labutím zařídili tři body Nathan Dyer a Jonjo Shelvey.

Před utkáním byl mírným favoritem Newcastle a právě Magpies byli v úvodu aktivnější - po centru Debuchyho skvěle hlavičkoval Rémy a Vorm musel vytáhnout zcela perfektní zákrok. První poločas nenabídl divákům na Liberty Stadium příliš záživného, přesto mohla většina fanoušků "na pivo a klobásu" s radostí - střídající Nathan Dyer se totiž v nastaveném čase parádně opřel do odraženého míče a poslal Swans do vedení.

Po změně stran měli hosté kopat penaltu, když po Rémyho střele zahrál Davies rukou - nestalo se tak. Naopak po několika minutách po bleskovém brejku uháněl sám na bránu Shelvey, a přestože zakončil prachbídně, odražený míč se od Krula a následně Debuchyho doklouzal až za brankovou čáru.

Holohlavý ofenzivní záložník mohl přidat druhý gól, ale jeho krásnou střelu Tim Krul perfektně vyrazil. Na takřka totožnou ránu od stejného hráče však holandský gólman nedosáhl a výsledek 3:0 pro Swansea se již do závěrečného hvizdu nezměnil.

Autor: Marek Ustohal