02.11.2013 13:45 CET
2 : 0
(0:0)

Chelsea nezvládla zápas v Newcastlu, prohrála 2:0

Prokletý listopad. Chelsea po báječném říjnu vůbec nezvládla na hřišti Newcastlu navázat na povedené výkony a v St James‘ Parku zcela zaslouženě prohrála 0:2. Úvodní gól padl ze vzduchu, po přímém kopu Cabayeho se hlavou prosadil Yoan Gouffran. Chelsea tak potvrdila listopadovou krizi, když v tomto měsíci nevyhrála již pošesté v řadě.

Začátek zápasu přitom Chelsea vyšel o poznání lépe než domácím. Ve třinácté minutě se za Krulem dvakrát zatřáslo břevno - poprvé po hlavičce Terry, následně když odražený míč akrobaticky směroval do sítě Ivanović. O deset minut později se navíc po krásné kombinaci Maty s Hazardem se nakonec k míči dostal Cole a ranou z úhlu prověřil Krula.

V průběhu poločasu však začala Chelsea chřadnout, chybovala a nemohla se zaboha dostat do tempa. A tak se do šancí dostávali hráči Newcastlu. První ránu Magpies vyslal Cabaye, jenž po sklepnutí Ameobiho donutil Čecha k zákroku. Do přestávky ještě zkusil přízemní ránu Sissoko, ale Čech opět stoprocentně zasáhl.

Druhé dějství začalo ospale, obě mužstva chybovala na míči a nebyla schopna se dostat nebezpečným způsobem k brance soupeře. Když nuda gradovala, chopili se otěží domácí a v šedesáté minutě si připravili dvě superšance. Po krásné kolmici Cabayeho postupoval z úhlu sám na Čecha Sissoko, ale i díky lehké teči brankáře zamířil těsně mimo. Z následného rohu pak z bezprostřední blízkosti střílel Rémy, bohužel pro domácí přesně do míst, kde byl připravený Čech.

V tu chvíli se stali hráči Newcastlu pány na hřišti, jen za čtyři minuty si Gouffran nedělal hlavu s Ivanovićem a po rychlé kličce mířil přesně k tyči. Problémem byl znovu skvělý a pohotový Čech. Na situaci z osmašedesáté minuty už byl ale i on krátký. Geniálně zahraný přímý kop Cabayeho doputoval přímo na hlavu nabíhajícího Gouffrana a ten zamířil přesně k tyči.

Na zasloužené vedení zareagoval José Mourinho okamžitě, stáhl ze středu hřiště Lamparda a nasadil přímočařejšího a rychlejšího Schürrleho. Oscar se tak zatáhl hlouběji a na podhrot se posunul rovněž střídající Willian. Vzápětí se Chelsea dočkala i první šance, po centru Ivanoviće se k nebezpečné střele v šestnáctce dostal třetí z party náhradníků Eto’o, jehož ránu však patrně rukou vleže srazil na roh Sissoko.

Chelsea se pomalu dostávala do tempa a deset minut před koncem si i první vyloženou příležitost. Williana však skvěle vychytal Krul a dorážku Eto’a zblokoval Debuchy. Krátce nato hlavičkoval těsně vedle Schürrle. Jiskřičku naděje pro hosty mohl vykřesat ve velké příležitosti zakončující Hazard, jenže jeho střela vůbec netrefila branku. Definitivum tak Londýňanům vystavil Loic Rémy, který dvě minuty před koncem po skvělé práci Anity poslal míč přes tyčku do brány a uzavřel skóre na konečných 2:0 pro Newcastle.

Autor: Marek Ustohal