21.12.2013 16:00 CET
2 : 4
(0:2)

Manchester City čtyřmi góly vyprovodil Fulham

Again, again, again. Manchester City navázal na fenomenální střeleckou formu a na půdě Fulhamu pobavil Anglii čtyřmi góly. Museli se ovšem o vítězství strachovat, jelikož ještě čtvrt hodiny před koncem byl stav vyrovnaný. Navasův a Milnerův gól v závěru nakonec převážili všechny tři body na účet Citizens. Postavou utkání byl "dvougólový" Vincent Kompany.

Favoritovi začátek zápasu vyšel, a přesto první šanci si přichystali díky Taarabtovi domácí, do vedení šli hráči Manchesteru City. Silva poprvé rozezvonil jen břevno, ale po dvaceti minutách zařídil pro svůj tým gól. Před vápnem Fulhamu byl totiž faulován a exekutor přímých kopů Yaya Touré vystřihl nereálný direkt do šibenice.

Druhý štulec uštědřil Fulhamu Vincent Kompany. Po hlavičce Demichelise byl důraznější než Amorebieta a doklepl míč do branky. Whites hrozili především přes marockého rebela Adela Taarabta, jenž jako jediný vypouštěl na Harta jedovaté šípy.

Druhý poločas však hosté ztratili drajv a dovolili Fulhamu do pěti minut snížit a vrátit se do zápasu. Byl to právě Taarabt, kdo dovedl bleskový brejk domácích až k pasu na Richardsona, jenž udržel pevné nervy. Chvíli na to měl velikou šanci na vyrovnání Dejagah, který čekal na zadní tyči na letící Taarabtův centr, ale do dráhy letu vložil hlavu ještě Sidwell a od něj zamířil míč vedle.

Potrestat toto zaváhání mohl střídající Navas, který se dostal k odraženému míči asi deset metrů od branky - míč ale poslal taktéž mimo branku. Španělský záložník se vyskytl i u dalšího klíčového momentu. Rychlý útok Fulhamu dotáhl Riether až téměř k rohovému praporku a nacentroval do vápna. Vincent Kompany místo razantního odkopu vykouzlil ošidný balón směr vlastní branka a Hart s Navasem byli na zadní tyči bezmocní.

Vyrovnání Cottagers nakoplo a stali se na několik minut dominantnějším týmem. Zlomilo se to až v 78. minutě, kdy Demichelisův odkop nazdařbůh vybojoval pro Silvu Negredo, šikovný Španěl předal do úniku dalšímu krajanovi Navasovi a ten z úhlu propálil míč mezi nohama Stekelenburga. Pět minut nato pak definitivně rozhodl další střídající hráč Milner - na fanastický pas šajtlí od Negreda nedosáhl Hughes a anglický středopolař sám před brankářem nezaváhal.

Autor: Marek Ustohal