19. kolo
29.12.2013 17:00 CET
2 : 1
(2:1)

Mourinho vydeptal dalšího soupeře v boji o špičku, Chelsea Liverpoolu nenechala ani bod

Liverpool Vánoce nezvládl. Dva nejtěžší zápasy podzimu prohrál a jak z Etihad Stadium, tak ze Stamford Bridge si odnesl porážku 1:2. Stejně jako před třemi dny, i dnes vyšel Luis Suárez gólově naprázdno, jedinou trefu Reds zajistil slovenský stoper Martin Škrtel. Na body to však nestačilo, Chelsea zajistila všechny tři body dvojice Hazard - Eto’o.

Kdepak povánoční únava, Stamford Bridge hostil od první minuty zápas ve vysokém tempu. Už tři minuty po startu ostatně poprvé letěly ruce části fanoušků vzhůru, když Coutinhův přímý kop spadl díky Suárezovi a Ivanovićovi přímo k nohám Martina Škrtela a jeho úkol byl na přední tyči před prázdnou bránou až příliš snadný.

Chelsea mohla ale krátce nato stav utkání vyrovnat, ale měla méně štěstí. Hazardovu štiplavou střelu vyrazil Mignolet do spoluhráče, míč se ale místo do sítě dokutálel k připravenému Johnsonovi. Po deseti minutách hry vytáhl ze svého arsenálu parádní projektil Frank Lampard, avšak Mignolet byl na jeho přesně mířenou ránu z dvaceti metrů připraven a konečky prstů ji vyrazil nad břevno.

Londýňané se tak zaslouženého vyrovnání dočkali až v minutě sedmnácté a tentokráte při nich naopak štěstí stálo. Oscarův průnik totiž Sakho odrazil jen k Edenu Hazardovi, jenž parádním zásahem rozradostnil desítky tisíc diváků na stadionu. Potvrdil také svoji dobrou formu, když po Swansea zatížil i skóre klubu od řeky Mersey.

Tempo posléze logicky trošku upadlo a hrálo se více ve středu pole. Chelsea byla lepším týmem, ale zle zahrozil také Liverpool. Allen se zjevil takřka sám před gólmanem a jen báječný obranný skluz Cahilla mu zakončení překazil.

No a po volnější pasáži opět zaúřadovali domácí, nutno říci, že i díky sérii "překlepů" v liverpoolské povídce. Sakho ve vápně nestačil na Oscara, který mu dokonce nasadil jesle, Eto’o předskočil Škrtela a selhala i poslední instance. Mignolet si totiž na Kameruncovo bodýlko sáhl, ale v cestě do sítě mu zabránit nedokázal.

Následná pasáž Chelsea musela dohánět hosty k šílenství, jelikož dobrých pět minut nepustila červené prakticky ani k míči. Jediný náznak šance v podobě Allenovy střely zpacifikoval dobrým zákrokem Petr Čech a do kabin tak o poznání spokojeněji odcházeli fotbalisté Blues.

Stejně jako první, i druhý poločas začal pěkně zostra. Neuplynulo ani deset minut a bez problémů se mohlo skóre posunout na obou stranách. Sakho trefil hlavou břevno, Eto’o záhy po skvělém Oscarově tacklu a Hazardově přihrávce postupoval sám na bránu. Vyhnal se však z ideálního úhlu, a pak místo umístěné střely možná zbytečně zvolil razanci - zasáhl tak jen Mignoletovu paži.

S blížící se odehranou hodinou se poprvé ke střele odhodlal i nejlepší střelec Premier League Luis Suárez, ale zpoza vápna mířil přesně do míst, kde byl připraven český gólman. Liverpool měl s ubývajícím čase stále větší vliv na vývoj zápasu, ale precizní defenziva Chelsea v čele s bezchybnou stoperskou dvojicí Cahill - Terry držela Reds na uzdě.

Liverpool se tak uchyloval i ke střelám z dálky - tu nejnebezpečnější vyslal levačkou Glen Johnson a Petr Čech musel být u tyče hodně rychle. Na druhé straně hrozilo především z brejků, těsně vedle mířili Oscar i Hazard.

Závěr zápasu už si Chelsea pohlídala a krátce před závěrečným hvizdem mohla skóre definitivně uzavřít. Střídající Fernando Torres si snadno pohrál se Sakhem, blafákem ošálil i Škrtela, jenže následnou střelu levačkou poslal po zemi přímo do Mignoleta.

Autor: Marek Ustohal