19.01.2013 16:00 CET
2 : 0
(1:0)

Man City senzaci nepřipustil a Fulham porazil

Žádné velké věci na Etihad. Místní Manchester City nedovolil Fulhamu prakticky nic, především ve druhém poločase dominoval, a díky dvěma gólům španělského záložníka Davida Silvy si připsali povinnou výhru 2:0.

Manchester City na svého nebohého soupeře vlétl zprudka. James Milner už ve druhé minutě skvěle přečetl rozehrávku Fulhamu a rozjel ničivý útok. Následnou Džekovu střelu zpoza vápna sice Mark Schwarzer zneškodnil, ale od jeho rukavic se míč odrazil jen k dobíhajícímu Davidu Silvovi a ten do prázdné branky neměl problém otevřít skóre - 1:0.

Citizens však nepokračovali ve stejném duchu a dali Fulhamu chvíli vydechnout. Hra se po úvodní brance ustálila a probíhala v poměrně vyrovnaném duchu. Další šance přišla až po čtvrt hodině hry a Džeko hlavou mířil přesně do Schwarzera. Australský gólman si bez potíží poradil i s ránou Téveze z minuty dvacáté.

Fulham byl sice většinu času téměř vyrovnaným soupeřem, ale k příležitostem se dostával sporadicky. Tu největší měl v první půli Sidwell, jehož zvláštní pokus rameno-hlavou se otřel o tyčku. Tím však Cottagers svou dávku vyčerpali a co se týče šancí, byl první poločas poměrně chudý.

Bohužel, stejně pokračoval i poločas druhý. První náznak viděli fanoušci až po hodině hry. Rohový kop se snesl na hlavu Kompanyho a po jeho hlavičce vznikl na malém vápně Fulhamu pořádný zmatek. Ale nic víc, Džeko ani Tévez míč do sítě neprotlačili. Až zhruba dvacet minut před koncem. Clichy na levé straně potáhl, Tévez přihrávku prodloužil patičkou na Silvu, který pronikl do vápna a líbezným obloučkem podruhé skóroval - 2:0.

Hned za minutu měl španělský špílmachr další stoprocentní šanci. Opět to byl Tévez, kdo Silvu fantasticky vyslal do samostatného nájezdu, jenže tentokrát mířil bývalý hráč Valencie těsně vedle. Gól na noze měl i po skvělé příhře od Džeka střídající Agüero. Ten totiž obešel Schwarzera, jenže v nesnadné pozici míč do prázdné brány nedokopl. Když neuspěl ani Edin Džeko v tisíciprocentní šanci po vybídnutí Clichyho, skončilo utkání zaslouženou výhrou City 2:0.

Autor: Marek Ustohal