31.01.2012 20:45 CET
0 : 3
(0:0)

Úkol splněn. Liverpool podruhé za sebou vykradl Molineux!

Porážka v Boltonu zdá se bude po dnešku zapomenuta nebo alespoň její bolest zmírněna. Liverpool dokázal druhý po sobě jdoucí venkovní duel zvládnout na jedničku a třemi brankami po změně stran poslal statečně vzdorující Wolves do kolen. Reds se tak po neúplném kole vracejí zpátky na pohárové příčky, zatímco domácí zůstávají na dně.

Liverpool vstupoval do utkání po mimořádně úspěšném pohárovém týdnu, avšak ligová forma Reds nebyla bůhvíjaká: na výhru čekají už tři utkání, přičemž poslední duel na Reebok Stadium znamenal pro ambiciózní celek doslova potupu. I proto byli hosté od začátku výrazně aktivnější, vyjma Kuyta se však k žádné kloudné akci nedostali. To Vlci čekali především na rychlé protiútoky a centry do vápna, po kterých hned dvakrát zakončoval Edwards, ale k výraznějšímu ohrožení branky to pranic nevedlo. Na druhé straně o sobě dal hned dvakrát během pár minut vědět Bellamy: nejprve však balón špičkou kopačky namířil vedle, následná hlavička se stala pro Hennesseyho navštívenkou ze strany vítaných.

Největší příležitost první půle měl ve 23. minutě a rohu Bellamyho hlavičkující Agger, strážce domácí svatyně se ovšem znovu vyzbrojil parádním reflexem. Wolves zanedlouho kontrovalo ze stejné akce, to hlavičkoval pro změnu Fletcher, ale nad branku. Liverpoolští měli navrch, jejich snahu však nejlépe reflektovaly nepřesné centry, případně neškodné dalekonosné pokusy, jako třeba ty, jejichž produkci měl na starost Bellamy.

Po obrátce už to ovšem bylo jiné kafé. Adam nacentroval do pokutového území, kde dobíhající Carroll na zadní tyči otevřel skóre - 0:1. A tento moment, jakoby odstartoval ještě větší liverpoolskou jistotu a dominanci, než byla k vidění před přestávkou. Navíc hned po hodině hry přišla zasloužená pojistka. Bellamy se rozběhl svým tradičním způsobem a zpoza hráče vypálil, nikterak prudká rána pak zapadla ke vzdálenější tyči za překvapeného Hennesseyho - 0:2. Mick McCarthy ihned reagoval, ze hřiště dolu poslal Kightlyho a Jonssona, na jejich místa se postavili Hunt a Ebanks-Blake. Ani to však na průběhu hry nic nezměnilo.

Hosté měli výrazně navrch. Definitivu mohl přidat Adam a hned po chvíli i hlavičkující Agger, ovšem ani na jednoho z nich se této pocty nedostalo. Stejně tak jako na Kuyta, jehož povedenou dělovku směřující pod břevno Hennessey vyrazil. Holandský křídelník si však svůj okamžik slávy užil hned za chvíli, to mu posunul do strany míč Adam a Kuyt z těžkého úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. Hned nato mohl zvýšit po rohu Carroll, hlavou ovšem mířil těsně vedle. A když pět minut před koncem Ebanks-Blake utěšenou ranou orazítkoval pouze břevno hostující svatyně, tak už se na výsledku nic neměnilo.

Autor: Jiří Vojík