4 : 0
(4:0)
JJB Stadium, Wigan

Wigan dál kráčí za záchranou, tentokrát rozstřílel Newcastle

Další rážný krok za záchranou učinil Wigan, Latics totiž zdolali na domácím hřišti Newcastle přesvědčivě 4:0 a vytvořil si tříbodový náskok na osmnáctý Bolton. O výsledku bylo rozhodnuto už po patnácti minutách, skvěle hrající domácí celek pak do poločasu přidal ještě další dvě krásné trefy a zbytek zápasu mohl dohrát v naprostém klidu.

Wigan na soupeře vlétl ve velkém stylu, okamžitě získal jasnou převahu a prakticky se tedy čekalo na první gól, který nakonec přišel ve třinácté minutě. Maloney ve středu hřiště podržel balón, načež ho poslal na pravou stranu k noze úplně volného Boyce. Mezitím už si do šestnáctky naběhl Víctor Moses, naskočil si na dobrý centr a hlavou poslal Latics do vedení. Stav 1:0 ovšem nevydržel dlouho, jelikož už o dvě minuty později odvrátil Coloccini Beausejourův pas jen k Mosesovi, jenž zakončoval sám a trefil se přesně ke vzdálenější tyči bezmocného Krula.

Newcastle zahrozil volným přímým kopem Ben Arfy, ten ale skončil těsně vedle levé tyče. Beausejour pak v ideální pozici vůbec netrefil balón, přesto Wigan dál kontroloval hru a ve třicáté šesté minutě dokonce vedl už o tři branky. Aktivní Maloney si rychle vyměnil míč s Beausejourem a najednou postupoval z levé strany sám na Krula, jehož přesným zakončením ke vzdálenější tyči překonal. V tu chvíli už domácí fanoušci cítili, že jejich mužstvo o tři body nic nepřipraví, a tak oslavovali každou úspěšnou přihrávku.

A že jich bylo opravdu hodně! Wigan dobře kombinoval a držel míč na svých kopačkách, navíc když už se Newcastle dostal k šanci, Al Habsi ani nemusel zasahovat, jako v případě střely Demby Ba. A do kabin se nakonec šlo za senzačního stavu 4:0, to když Di Santo neměl komu nahrát, a tak se rozhodl vyslat kulatinu na bránu a ta skončila přímo v šibenici.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, Magpies sice byli ve druhé půli o poznání nebezpečnější, přesto si balónu zase tolik neužili. Po hodině hry mohl Moses završit svůj hattrick, tentokrát ale Krula nepřekonal. Následovaly čtyři velké možnosti Newcastlu v rozmezí necelých deseti minut, ani jedna ale nakonec v síti neskončila. Cissého nejprve skvěle vychytal Al Habsi, senegalský útočník pak nastřelil břevno. Ben Arfa se dvakrát šikovně uvolnil a dostal se až ke střele, jenže ani on nepřinutil Al Habsiho k zákroku. A to samé se dá říci o další příležitosti Cissého, který trefil pro změnu břevno.

Do konečného hvizdu sudího Deana byla k vidění už jen jedna zajímavá situace, když se hostující Sammon shodou několika po sobě jdoucích náhod procpal až před Krula, hosty však na poslední chvíli zachránil Coloccini. Čtvrtý tým tabulky Premier League schytal nevídaný debakl, odjíždí z DW Stadium se čtyřgólovou porážkou a výrazně si zkomplikoval boj o evropské poháry. O situaci Wiganu již byla řeč, vynikající forma by pro Latics měla znamenat záchranu.

Autor: Michal Hruška