11.01.2012 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

Tottenham se po výhře nad Evertonem dotáhl na Man Utd

Tottenhamu šlo o hodně. V případě výhry mohl dohnat druhý tým tabulky Manchester United a náskok lídra City ze stejného města stáhnout na tři body. A tak se taky stalo. Aaron Lennon otevřel skóre už v prvním poločase, Assou-Ekotto ve druhém úchvatnou střelou z dálky zvýšil a dohromady tak zajistili svému týmu nad neoblíbeným soupeřem důležitou výhru.

Utkání začalo zvolna, Tottenham měl jasnou převahu, ale držel míč spíše v prostoru mezi půlící čarou a vápnem soupeře. Až ve dvanácté minutě dostal Adebayor dlouhý balon za obranu, ve vápně si poradil s obráncem, ale levačkou trefil z úhlu jen boční síť. Za zhruba stejný časový úsek Modrić famózně vyslal dvojici Bale - Adebayor do úniku dva na jednoho. Velšský rychlík precizně předal svému spoluhráči, který sice přeskočil i s míčem vyběhnuvšího Howarda, ale kulatý nesmysl mu následně uskočil do zámezí.

Po půlhodině hry přišla pětiminutovka, v níž Spurs významně zatlačili soupeře do jeho vápna a přineslo to ovoce. Nejprve se po dvou signalizovaných penaltách ve vápně Evertonu konečně jeden z hráčů Spurs ocitl ve fotbalové pozici. Adebayor však ve snaze propasírovat balon mezi několika hráči těsně minul bránu. Záhy Van der Vaart z dálky technickou střelou přestřelil. Už za minutu ovšem Assou-Ekotto krásným dlouhým pasem na 50 metrů našel přesně nohu Lennona, který si až příliš snadno poradil s Bainesem a postupoval do vápna. Tam se mu nestal překážkou ani blokující Distin, pod jehož nohou drobný křídelník zakončil ideálně k bližší tyči - 1:0.

Druhé dějství začalo takřka totožně jako to první. Domácí měli více ze hry, ale selhávala finální fáze. Až v 63. minutě ji přeskočil Benoit Assou-Ekotto, který udělal dva rychlé kroky s míčem a z třiceti metrů fantasticky vypálil a zvýšil na 2:0. K překrásnému gólu mu pomohla i titerná teč Cahilla. Everton opravdu mnoho šancí na korigování neměl. A když už přišel na hřiště asi jediný nebezpečný hráč Toffees Drenthe a byl Kaboulem deset minut před koncem faulován na penaltu, píšťalka sudího Atkinsona zůstala němá. Tottenham tak s přehledem porazil Everton 2:0.

Autor: Marek Ustohal