22.12.2011 21:00 CET
1 : 1
(1:1)

Chelsea i Tottenham berou bod, londýnské derby vítěze nemělo

Chelsea potřebovala Tottenham porazit, nakonec může být za bod ze severního Londýna ráda. Chvíli po začátku otevřel skóre Adebayor, ještě do poločasu vyrovnal i díky hře rukou Colea Daniel Sturridge. Druhé dějství mělo více šancí hostující mužstvo, Spurs ale vstřelili branku, která dost možná byla regulérní - nakonec však skončil duel remízou 1:1.

Samotný úvod ovládli domácí Kohouti, už po dvou minutách Bale pronikl jako nůž máslem obranou Chelsea a jeho střelu zastavil až blokující Terry. Za šest minut už branka padla. Sturridge ztratil na půlící čáře míč v souboji se Sandrem a chopil se ho Gareth Bale. Ten opět rychlostně překonal Bosingwu, odcentroval přes něj nádherně na nabíhajícího Adebayora, jenž byl u míče o zlomek vteřiny dříve než Čech a se štěstím skóroval - 1:0.

Druhá desetiminutovka naopak patřila Chelsea. Nejprve Mata po chybě Kinga tvrdě pálil, Friedel vyrazil vedle sebe. U balonu byl nejdříve Daniel Sturridge, který však z malého vápna fatálně přestřelil - nutno podotknout, že musel zakončovat pod břevno a s Gallasem na zádech to skutečně neměl jednoduché.

Ve třiadvacáté minutě se fanoušci Tottenhamu hodně rozčilovali. Meireles rozehrál přímý kop z poloviny hřiště bleskově na Drogbu, který šikovně šajtlí posunul do křídla na Ashleyho Colea. Ten perfektně zatáhl míč a přízemním centrem našel ve vápně trestuhodně volného Daniela Sturridge. Mladý Angličan jen nastavil nohu a pohodlně doklepl míč do odkryté klece - 1:1. Zlost a protesty hráčů i příznivců Spurs byly ovšem podloženy pravdou, jelikož Cole při zpracování skutečně zahrál rukou.

Do konce poločasu měly oba týmy ještě jednu šanci. Po půlhodině hry Bosingwa ukázal svou kladnou - ofenzivní - stránku, krásným centrem vybídl Drogbu, který fantasticky zpracoval na hrudník a dělovkou z rohu malého vápna málem přelomil spojnici brány. V závěru první půle ještě Adebayor z otočky prověřil Čecha, ten pohotově zakročil.

Druhý poločas začala lépe Chelsea, deset minut po začátku Drogba úžasně vyslal do samostatného úniku Ramirese, jehož střelu výborně vyrazil Friedel. Za pět minut to zřejmě mělo být 2:1 pro Tottenham. Adebayor vstřelil ramenem po Modrićově přímém kopu a Gallasově prodloužení gól, čárový měl ale jiný názor a odmával ofsajd.

V dalším průběhu duelu stále bylo na co se koukat, Sandro hlavou po rohu minul, Walker si zase málem srazil kulatý nesmysl do vlastní brány. Pět minut před koncem začalo pořádně jiskřit. Sandro si pohrál s Romeuem i Meirelesem a poté tečovanou střelou donutil Čecha k výtečnému zákroku. Za necelé dvě minuty Mata z přímého kopu našel ve vápně úplně volného Ramirese a ten v obrovské šanci zamířil hlavou těsně vedle tyčky Friedelovy branky.

Největší šanci a také nejdůležitějším okamžikem druhé části se diváci na White Hart Lane dočkali ve druhé minutě nastavení. Adebayor dostal dobrou přihrávku do vápna a obstřelil Čecha. Míč už putoval za brankovou čáru, když se ve skluzu přiřítil John Terry a zády vychýlil střelu těsně vedle tyče. Zachránil tak své Chelsea bod za remízu 1:1.

Autor: Marek Ustohal