08.04.2012 14:30 CET
2 : 0
(1:0)

ManUtd si splnil povinnost. Teď je řada na ManCity

Co se nepovedlo Arsenalu, má Manchester United. Dnešním zdoláním QPR podle stejného scénáře jako na podzim - 2:0, první gól v úvodní čtvrthodince Rooney a pak potvrzení po pauze - přidal na šňůrku i osmé vítězství a dostal pod enormní tlak svého souseda. Ten pokud by snad na Emirates Stadium nebodoval, bude na vedoucí příčku ztrácet již osm bodů!

Jestliže rytmus vzájemného měření sil na Loftus Road neomylně určila Rooneyho trefa během pár sekund, také dnes jeho zásah budoucí vývoj zápasu zcela zásadně ovlivnil. Ve 14. minutě se totiž v ofsajdu postavený Ashley Young poroučel k zemi, hned jak při úniku ucítil na rameni Derryho ruku, čímž pihovatému forvardovi umožnil v klidu docílit 22. branky v sezoně a QPR vrazil pěkně nabroušenou kudlu do zad. Dvě mylná rozhodnutí dobře postavených arbitrů navíc následovalo třetí, logické - sedmá karta pro hráče Rangers v tomto ročníku a o to spíše ztížená situace.

Potom Hughesovi svěřenci - s manažerovým pokynem, aby si to "užili", v zádech - určitě zaslouží absolutorium za hrdě vedený boj. Ten byl nicméně jako takový marný. Hned ve 23. minutě Young po centru Rooneyho pohrdl možností zdvojnásobit náskok, což se nepovedlo i později samotnému elitnímu střelci Red Devils, jehož z přímého kopu vychytal Kenny. Jedinou za zmínku stojící šancí hostů v prvním dějství měl na svědomí chybující Rafael, za něhož ovšem proti Taarabtovi včas zaskočil Evans.

Do druhého dějství MU vstoupilo s cílem co nejrychleji rozhodnout, což se víceméně povedlo. Rafael se málem revanšoval, když jeho pokus Kenny se štěstím odvrátil na břevno, a pak i díky Brazilci v 68. minutě již svým třetím gólem od návratu na trávník podtrhl ďábelskou jízdu Paul Scholes. Právě Rafael přihrával, hlavní práci ale odvedl ryšavý záložník, když se prosadil nízkou střelou z hranice šestnáctky. Ke konci ještě mohl navýšit náskok Carrick - také jeho každopádně odmítla branková konstrukce.

Autor: Tomáš Daníček / guardian.co.uk, bbc.co.uk