1 : 1
(0:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool opět nevyhrál, doma s Villans vybojoval jen bod

Tak že by to byla bída jen výsledková? Liverpool opět nevyhrál, za posledních osm zápasů získal jen čtyři body a stále se přibližuje šestičlennému středu tabulky, který chtě nechtě sbírá body ve větším množství než Reds. Ti dnes dlouho prohrávali, nakonec alespoň bodík za remízu 1:1 vystřelil útočník Luis Suárez.

Liverpool celou sezonu, a možná ještě dál, troskotá na otřesné koncovce. A dnešek byl dokonalým důkazem, naopak Aston Villa udělila Dalglishovým svěřencům lekci z efektivity. Jediná gólová příležitost stačila na jeden gól a tedy i na jeden bod. Zato klub z města Beatles si jich vytvořil minimálně pět, jenže v síti se zatřepotal jen Suárezův "doklep" po hlavičce Aggera ze závěrečných minut.

Začněme ale od úvodních okamžiků. Už po šesti minutách odcentroval Downing do vápna a balon se se štěstím dostal až k Dirku Kuytovi. Vybíhající Shay Given ovšem s pomocí tyčky Nizozemce vychytal. A za tři minuty už se sklopenou hlavou přihlíželi gólovým oslavám hostů. Heskey svedl vzdušný souboj s Donim, míč doputoval až k Bannanovi, který sklepl před vápno Herdovi a ten parádně z první pod břevno otevřel skóre - 0:1.

Liverpool měl více ze hry víceméně po celý zápas a do poločasu mohli ještě dvakrát vyrovnat. Nejprve Škrtel hlavičkoval těsně vedle, potom těsně před odchodem do kabin spálil obrovskou příležitost Kuyt. Gerrard ve vápně pálil přímo na nohu holandského útočníka, který ze dvou metrů přestřelil.

Gólu se domácí dočkali až osm minut před koncem základní hrací doby. Ještě předtím opět pomohla Givenovi branková konstrukce, když po Suárezově zakončení zazvonila tyč a od ní míč z brankové čáry vytahoval právě irský gólman. Nakonec se ovšem Uruguayec přeci jen dočkal. Gerrard odcentroval, Agger hlavou trefil břevno a dorážející Jihoameričan měl snadnou úlohu - 1:1.

Autor: Marek Ustohal