07.04.2012 16:00 CET
2 : 1
(0:0)

Chelsea v nastaveném čase vykřesala naději na Ligu mistrů!

Fanoušci Chelsea jsou po dnešku o 10 let starší, ale tři body nakonec přeci jen zůstávají na Stamford Bridge. O zaslouženosti vítězství Blues by se dalo dlouhé hodiny polemizovat, Wigan byl Londýňanům vyrovnaným soupeřem a navíc úvodní branka padla z jasného offsidu. Každopádně Matův gól z nastaveného času nakonec byl tříbodový a Chelsea díky němu významným způsobem oživila naděje na Ligu mistrů. Je pátá a na třetí Tottenham ztrácí už jen tři body. Wigan zůstává předposlední.

Bez všech třech zkušených Angličanů dnes Chelsea vyběhla na trávník proti Wiganu. Ashley Cole je zraněn, také John Terry svá naprasklá žebra raději posadil na tribunu, no a Frank Lampard prostě a jednoduše odpočíval před extrémně náročným programem, jež Blues v nejbližších týdnech očekává.

Nicméně jestli si Chelsea představovala, že to proti sestupem ohroženému soupeři půjde snadno, velice se spletla, dokonce se dá hovořit o tom, že Wigan měl v úvodní půlhodině dokonce více ze hry. Až závěrečná fáze poločasu přinesla na kopačky favoritů klid a Blues začali více kontrolovat otěže duelu. Nicméně Wigan odehrál výborný zápas, o čemž může svědčit i držení míče - 47% ku 53% ve prospěch hostí!

Snad první pořádné vzrušení přinesla až dvacátá minuta a Cahillův dalekonosný pokus. Anglický stoper napřáhl z dobrých 25 metrů a donutil Al-Habsiho, aby vyšponoval své centimetry a vyrazil jeho ránu na roh. Na druhé straně si za pět minut poradil s Bertrandem Moses a prověřil přízemní ranou připraveného Čecha, načež se po další minutce za vápnem míče chopil Drogba a o pár decimetrů minul zadní tyčku.

Největší šance úvodního dějství se zapsala pod minutu číslo 38. Mata se šikovně dostal do šestnáctky, cizelérsky si zasekl míč před skluzujícím obráncem, jenže ztroskotal na výborně postaveném Al-Habsim. Následnou dorážku Drogby zastavil na brankové čáře Figueroa. Když pak ománský brankář vyškrábl i Drogbovu hlavičku z nastaveného, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.

Druhá půle navázala na závěr té první a už se odehrála výhradně pod taktovkou Londýňanů. Tedy téměř celá. Převaha Chelsea byla zřejmá a kromě nevyužitých příležitostí konečně přišel i první gól. Ještě než k němu došlo, ovšem opět zaúřadoval Al-Habsi, jenž vychytal v 55. minutě Drogbu. Toho krásným obloučkem vyslal do vápna Juan Mata.

Hrdinou okamžiku se stal po hodině hry Branislav Ivanović, k čemuž mu pomohly dva činy oddělené zhruba sto dvaceti vteřinami. Nejprve otevřel skóre, když ho v offsidovém postavení našel centrem Meireles a srbský bek z bezprostřední blízkosti uklidil do sítě. No a za dvě minuty metr před brankovou čarou likvidoval gólovou střelu Maloneyho. Druhý zásah mohl čtvrt hodiny před koncem přidat Mata, který po Drogbově souboji napálil míč uvnitř vápna do vrchních pater Stamford Bridge.

Jenže pak přišla zhruba desetiminutová pasáž, v níž Chelsea, jak je jejím dobrým zvykem, zcela přestala hrát důsledně, nechávala soupeře tvořit a pouštěla jej do nebezpečných šancí. Neštěstí pro domácí přišlo ve dvaaosmdesáté minutě, kdy Diame nikým neatakován z hranice šestnáctky vyslal nechytatelnou dělovku k tyči a zmrazil Stamford Bridge - 1:1.

Blues však přeci jen ukázali, že o Ligu mistrů chtějí zabojovat, pět minut před koncem ještě po Torresově milimetrovém centru nastřelil v dobré pozici Kalou jen boční síť. Vysvobození se Chelsea dočkala až ve třetí minutě nastaveného času. Drogba krásným polovysokým pasem oslovil Torrese, ten ještě krásnější volejí z první rozezvonil tyč a od ní se kulatý nesmysl odrazil přímo ke kopačce Juana Maty, který by musel snad vrátit registračku, kdyby nabídnutou šanci promarnil - 2:1.

Autor: Marek Ustohal