24.03.2012 13:45 CET
0 : 0
(0:0)

Jako by Chelsea Ligu mistrů ani nechtěla. Se Spurs remizovala 0:0

Kdo dnes na Stamford Bridge čekal lítý boj o Ligu mistrů, musel být po 90 minutách hořce zklamán. Ani Chelsea, ani Tottenham neukázaly, že by se jim chtělo udělat do milionářské soutěže byť jen jeden krok navíc, a tak utkání skončilo relativně nudnou remízou 0:0. Ačkoliv zejména Tottenham několik příležitostí měl. Několikrát dnes byla v západním Londýně slyšet branková konstrukce.

Blues šli do zápasu s vědomím, že musí vyhrát, pokud se chtějí vrátit do bojů o Ligu mistrů. Remíza pro ně nic neřeší, ztráta na Spurs je nadále pětibodová. V prvním poločase to bylo z obou stran hodně slabé. Ani jeden tým se nechtěl dopustit větší chyby, a tak se dlouhé minuty čekalo vůbec na první střelecký pokus.

První vzrušení přišlo až téměř po půlhodině hry, kdy se po Ramiresově pasu dral do vápna Lampard, kde po kontaktu s Gallasem upadl, ale sudí Martin Atkinson do píšťalky kvůli penaltě nehvízdl. Obrovskou šanci měli pak až v nastaveném čase Spurs, natřikrát ale pohrdli otevřením skóre. Čech nejprve na brankové čáře vychytal Van der Vaarta, vzápětí se u levé tyče jako živý štít předvedl Ashley Cole, a pak už Adebayor hlavičkoval nad branku. Chelsea si mohla oddechnout, že do šaten nešla za nepříznivého stavu.

Druhá půle už byla o něco živější, ovšem o atraktivním zápase si fanoušci během slunečného odpoledne mohli nechat zdát. V úvodu poslal Drogba do šance Sturridge, ale ten branku netrefil. Na druhé straně se po asistenci Balea snažil prostřelit Čecha Walker, ale netrefil bránu.

Další pasáž nudy pak přestřihl dvacet minut před koncem Juan Mata, jenž se postavil k exekuci trestného kopu, načež svou levačkou orazítkoval tyč. Brankář Friedel jen nečinně přihlížel a čekal, jestli se míč nestočí do brány. Nakonec šel od tyče zpět do ohně, kde si však Drogba nekřikl a v dobré pozici mu míč ukopl Luiz.

Na druhé straně mohl strhnout vedení na stranu hostů Gallas, ale hlavičkou se netrefil, před druhou svatyní hrozil Drogba, ale zakončení bylo slabé. Deset minut před koncem utíkal modré obraně Adebayor

Autor: Ondřej Holzman