28.11.2010 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 2:1

Ve šlágru kola Tottenham dokázal obrátit skóre zápasu a udolal tak Liverpool 2:1. Hrdinou zápasu se stal Aaron Lennon, který v nastavení strhl vedení na stranu Kohoutů.

První poločas začali lépe domácí. Již ve 4. minutě pálil Chorvat Modrič, ale Reina jeho pokus kryl. O pár minut později se ozvali i hosté, Torres přihrával Kuytovi, ale míč se dostal k Maximu, jehož střela byla sice pěkná, ale letěla mimo bránu. O minutu později zatrnulo všem fanouškům Tottenhamu. Van der Vaart musel být střídán. Podle zpráv to vypadá, že má problémy s podkolenní šlachou. místo něj se na hřiště dostal Defoe. V 18. minutě se k šanci dostali opět hosté. A opět to byl Maxi, jeho střelu z necelých 20ti metrů Gomes vyrazil na roh.

Poté se hra trochu uklidnila. hrálo se hlavně mezi šestnáctkami. Oba týmy hrály hlavně ze zabezpečené obrany. Za zmínku stojí dvě žluté karty pro hráče Liverpoolu, Meirelese a Koncheskyho. V 31. minutě bylo na White Hart Lane málem veselo. Modrič pálil, ale jeho střelu Reina vyrazil, bohužel pro brankáře Liverpoolu pouze na Defoa, který pálil de facto do prázdné brány, ale tu se vynořil kapitán hostí, Carragher a míč na brankové čáře odvrátil mimo.

V 36. minutě museli Spurs opět střídat. Kaboul blokoloval střelu Torrese, ale zranil se přitom. Musel ho střídat Bassong. Když se již zdálo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, tak se z ničeho nic trefil slovenský zadák Škrtel. Po přímém kopu se k balonu dostal právě Slovák, ale trefil N'Goga, avšak balon se dostal zpět k němu a tentokrát se Martin nemýlil. 0:1 ! A jelikož v nastavení prováhal správný okamžik ke střelbě aktivní Maxi, tak se šlo do šaten za stavu 0:1 pro hosty.

Druhou půli začli hosté tak, jak skončili tu první. Torres již již natahoval ke střele, ale Bassong na poslední chvíli zasáhl a zabránil tak velké šanci. V 52. minutě byl Reina podruhé překonán a také podruhé zachráněn svým hráčem. Tentokrát v hlavních rolích figurovali Bale a Meireles. Liverpool si zahrával. A zahrával si tak moc, až Tottenham kopal penaltu ! V 59. minutě kopal Bale přímý kop a trefil N'Goga do paže, rozhodčí byl nekompromisní. K pokutovému kopu se postavil kanonýr Defoe....a nedal ! Reina sice netrefil stranu, vybral si pravou, ale Defoe ostřeloval pouze fanoušky. Ale domácí se přeci jen dočkali. Škrtel jim trochu pomohl. Dal si totiž vlastní gól. Modrič centroval na Crouche, ale slovenský zadák si míč srazil do branky - 1:1 !

V 70. minutě chtěli kopat penaltu i hosté. Assou-Ekotto byl v souboji s Kuytem, který spadl, ale rozhodčí ukázal, ať se hraje dál. O deset minut později pálil Bale, ale Reina blokoval. V těchto chvílích hru ovládali domácí. A přineslo to ovoce, i když ...Defoe dal sice gól, ale z ofsajdu. Přeci jen se domácí radovali, V nastavení se trefil Aaron Lennon. Konchesky známému rychlíkovi nestačil a Reina Lennona také nevychytal. 2:1 !

To byla zároveň poslední akce tohoto krásného zápasu, který skončil šťastně pro domácí 2:1. Ti se nacházejí na 5. místě. Reds jsou na tom dvakrát hůře, přesněji jsou 10.

Autor: Jan Nápravník / BBC