08.02.2009 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

West Ham United - Manchester United 0:1

Manchester United se díky důležitému vítězství 1:0 nad West Hamem United opět dostal do čela tabulky Premier League. Krásným gólem rozhodl zápas ve prospěch hostujícího týmu Ryan Giggs.

West Ham tak po šesti zápasech poprvé okusil hořkost porážky a i když byl Manchesteru těžkým protivníkem, přechod přes defenzivu Reds dělal svěřencům kouče Zoly problém. V prvních minutách hry se domácí dostávali na dostřel brány Manchesteru, pokus Neilla však van der Sar lehce chytil.

Do příležitosti se probojoval také Carlton Cole, jeho střela ale gólmanovi hostů nedělala problémy. Manchester United se dostával stále více do hry. Nebezpečná situace nastala po střele Paula Scholese, která byla odražena ke Cristianu Ronaldovi, Green si ale poradil.

Gól dokázal vsítit až po hodině hry zkušený záložník Ryan Giggs, který svojí pravačkou poslal nízkou střelu za záda gólmana Greena. Cristiano Ronaldo se ještě na konci utkání dožadoval penalty, po faulu Neilla, rozhodčí ale odmával pokračování hry. Manchester United si tak ve West Hamu připsal už deváté vítězství 1:0 v probíhající sezóně.

Autor: Vít Sedlák / bbc.co.uk